Cieknie przez palce z TTR

Wszystko o tym motocyklu.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Cieknie przez palce z TTR

Post autor: jeton »

Witam.

Chciałbym się Was zapytać bo jestem załamany. Mój mechanik nie jest chyb zbyt dobry w te klocki albo się spieszy.
Sprzęt był już rozbierany (silnik) z 5 razy. Za każdym razem jak się złoży to gdzieś cieknie. Wszystkie uszczelki są nowe i za każdym rozbiorem wymieniane te które trzeba. Co może być nie tak? Czy wasze motocykle też ciekną olejem, pocą się?
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: gwardia »

Moja nie cieknie, przynajmniej nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: ArturS »

U mnie też nic nie cieknie, ale za namową doświadczonego kolegi wszelkie uszczelki (poza UPG) składam z dodatkową warstwą Dirko. Raz, że dodatkowo uszczelni, a dwa że przy ew. demontażu uszczelka raczej zachowa się w całości.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: terenowiecc »

Gdzie się poci?
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: jeton »

terenowiecc pisze:Gdzie się poci?
Aktualnie leci chyba pod cylindrem. Dokładnie nie wiadomo. Zauważyłem że poci się też przy deklu po lewej stronie z przodu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: Pawlo »

Uszczelki zawsze można liznąć silikonem albo innym uszczelniaczem, no i dociągnąć odpowiednim momentem i będzie trzymać. Pod cylindrem to nawet mam starą uszczelkę, była z silikonem i przy remoncie też poszła na silikon i się trzyma. Może u ciebie coś z tym oringiem na tulei, jakoś go przytrzasnęło albo po prostu twój mechanik leci w kulki i robi na odpier*** ;)
Obecnie lekko mi się poci spod dekielka filtra, bo ukręciłem dolną śrubę, ale posmarowałem delikatnie silikonem łeb śruby i trzyma. Muszę się w końcu za to zabrać :lol:
Obrazek
stifler959
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2011, 17:11
Motocykl: Yamaha TT600R Belgarda
Lokalizacja: ZWA / GD

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: stifler959 »

u mnie też zawsze gdzieś poleci, aktualnie chyba coś przy dźwigni zmiany biegów się dzieje ale aż słabo mi jak mam myśleć skąd to. Grunt że po wymianie tłoka pierścieni itd i pali od kopa...bo jak zrobisz w jednym miejscu to pojawi się w drugim i tak w kólko;/ Lepiej jak poci się a nie wyrzuca kominem:P
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: jeton »

Pawlo pisze: Może u ciebie coś z tym oringiem na tulei, jakoś go przytrzasnęło albo po prostu twój mechanik leci w kulki i robi na odpier*** ;)
Co do tej tulei to już tam czyli pod głowicą(tfu tfu odpukać) nic sie niedzieje, zrobiłem nowe gwinty w cylindrze i jest na razie ok.
Ale zaczeło się teraz pod cylindrem. czyli przu złączeniu góry z dołem. Chyba. Co do mechanika to raczej się spieszy i to go gubi w tym wszystkim. Zamiast raz a porządnie to wszystko na odpier.. byle szybciej... ehh
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: Pawlo »

jeton pisze:Co do tej tulei to już tam czyli pod głowicą(tfu tfu odpukać) nic sie niedzieje
Nie chodziło mi o oring na kanale olejowym tylko ten pod cylindrem - na około tulei masz oring o średnicy większej niż śr. tulei czy tłoka, po prostu jest on spory ;) Natomiast nie wiem jak jego uszkodzenie by się przekładało na pocenie się oliwy, bo jakiegoś wielkiego ciśnienia tam nie ma raczej :niewiem:
Obrazek
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Cieknie przez palce z TTR

Post autor: jeton »

Pawlo pisze: na około tulei masz oring o średnicy większej niż śr. tulei czy tłoka, po prostu jest on spory ;) Natomiast nie wiem jak jego uszkodzenie by się przekładało na pocenie się oliwy, bo jakiegoś wielkiego ciśnienia tam nie ma raczej :niewiem:
Ale oprócz tego oringa na tulejki jest jeszcze uszczelka?
ODPOWIEDZ