Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
fryzjer

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: fryzjer »

W dziwnym miejscu Fabryka montowała Moduł zapłonowy w TT.Przy porządnej :gleba: jak puszczą ograniczniki skrętu może zostać zmiażdżony//uszkodzony i potem będziesz :klnie: .Dodatkowo jazda w deszczu też mu raczej nie będzie sprzyjała.Pewnie został zamontowany w takim miejscu dla polepszenia chłodzenia.
kamlot96
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2018, 18:49
Motocykl: tt600e belgarda

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: kamlot96 »

Sprawa wyglada tak, motocykl odpalony, modul jest spalony, elektryk bedzie przerabial instalacje
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Mam pytanko odnośnie sprzęgła w ttr-ce a mianowicie zaczęło ślizgać się sprzęgło na 4 i 5 biegu więc rozebrałem celem oględzin.Tarczki okazały się prawie jak nowe więc postanowiłem wymienić same sprężyny.Poczytałem na forum że w ttrce są słabe bo krótsze niż w xtku więc założyłem te dłuższe z xt ,no i narobiłem bigosu.Jednak chyba nie pasują bo nie szło dokręcić śrub i poup......m gwinty,jedna śruba się urwała a przy próbie odkręcenia pękł ten słupek na którym siedzi sprężyna.A pytanie to czy będzie pasował cały kosz z xt-ka do mojej ttr-ki lub sam środek ten na który przychodzą przekładki.Nie chcę kupować w ciemno bo już kupiłem sprężyny i okazuje się że nie pasują. :niewiem:
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: kurol »

Tarcze napewno pozakladales w dobrej kolejnosci?
Dwie sie roznia od pozostalych.
Jak pomyliles to docisk nie siadl na swoim miejscu i dlatego srub Ci braklo.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: ArturS »

Dodatkowo, jeśli docisk założy się nieprawidłowo (są znaki), to na 100% wyrwie się słupki.
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Tarcze założyłem prawidłowo ,pierwsza i przedostatnia są węższe i założylem na znaki kropka i strzałka.Ale czy te dłuższe sprężyny powinny pasować? I czy kosz z XT jest taki sam?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Gacek »

Dziwnie postepujesz :? - masz stare sprezyny i nowe dłuzsze z xt jaki jest problem aby pomierzyć i porównać iosc zwojów i grubosć uzwojenia aby stwierdzic czy są kompatybilne ;) .Druga sprawa jak udało ci się połamać słupki predzej dociagajac nieadekwatnym momentem zerwiesz gwinty wieszałeś się na tym dociagajac :shock: .
Jak podasz jakies info odnosnie kosza z ttr to mogę porównać bo gdzies zalega mi w gratach taki z xt :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Nie mierzyłem zwojów po prostu zasugerowałem się wpisem znalezionym na forum że lepiej jest założyć dłuższe z XT-ka cyt.

Re: Tarcze sprzęgła, sprężyny docisku

Postprzez Krzsiek » 04 cze 2013, 21:45
Przerabiałem temat ślizgającego sprzęgła na sobie.

Tak jak wcześniej pisali, TTR była modelem do której wsadzali krótsze sprężyny niż do wszystkiego innego co robili wcześniej i pożniej.

Sprężyny fabryczne w TTR maja o jeden zwój drutu mniej i średnice drutu 0,3mm grubsza (fi 2,5mm). Są tez krótsze (34,9mm) niż w innych TT i wszystkich XT (42,8mm).

Jaki tego był cel? Oszczędności? Może. Jak również niezbyt trafna decyzja, bo w kolejnej odsłonie motocykla korzystającego z tego silnika - TTRE powrócono do długich sprężyn wsadzanych od 15 lat do XT i wcześniejszych wersji TT.

U mnie sprężyny siadły po 10k od nowości. Tarczki metalowe ledwo ruszone, korkowe trzymają maksymalna grubość a sprężyny zbite i poniżej ich granicznej długości. Wystarczyła wymiana sprężyn żeby zaczęło to normalnie działać.

Zatem jak będziesz kupować sprężyny wsadź tam sprawdzone. Pasujące do XT lub TTRE, TTE, TTS. Byle nie przypisane do TTR.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Gacek »

Powiem tyle -
ludzie duzo wyrazają własnych opini na temat tego sprzetu :P opartych na definicjach wyssanych -(koniec)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Itu muszę ci przyznać rację,mam nauczkę na przyszłość.
ODPOWIEDZ