Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Wszystko o tym motocyklu.
sroca
Czyścioch
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2014, 06:49
Motocykl: TT600E

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: sroca »

jaki zestaw łożysk główki ramy (TT600E) bo na alledrogo jest kilka rodzai np:
http://allegro.pl/lozysko-glowki-ramy-s ... 43053.html
http://allegro.pl/lozysko-glowki-ramy-y ... 49345.html
jak ktoś wymieniał to niech podeśle gdzie kupował i jakie
ralf
Po kostki w błocie
Posty: 145
Rejestracja: 27 gru 2010, 11:02
Motocykl: wr 500 ttr 600 exc 520

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: ralf »

do ttr kupilem wszystkie w trzciance wlkp. tel 614473284 kupe tansze tylko podawaj wymiar a nie do czego ;)
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Krzsiek »

ralf pisze:do ttr kupilem wszystkie w trzciance wlkp. tel 614473284 kupe tansze tylko podawaj wymiar a nie do czego ;)
To ze sa to standardowe lozyska stozkowe to wiadomo. I wiadomo tez, ze kupi je w kazdym sklepie z lozyskami, nie koniecznie w trzciance.

Wiadomo tez, ze nie kupi uszczelniaczy, ktore sa do dostania z racji nietypowosci w aso. I jak stare sa ok to da sie je wykorzystac raz jeszcze. Ale jak sa juz zuzyte to puszcza wode, wode wejdzie i nowe lozyska zaraz szlag trafi.
żółwiks
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:01
Motocykl: TTR600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: żółwiks »

Mam problem z przecierajacym sie o wahacz wezem wychodzacym ze zbiornika oleju w ttr. Mial moze ktos ten problem i jakis pomysl na rozwiazanie?
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Piekny »

żółwiks pisze:Mam problem z przecierajacym sie o wahacz wezem wychodzacym ze zbiornika oleju w ttr. Mial moze ktos ten problem i jakis pomysl na rozwiazanie?
Ja mam identyczny problem a w zasadzie miałem, katowicka firma http://www.hydrohurt2.pl/ mi to obcykała w 2 dni :confetti: .
rozebrali stare okucia i zamontowali nowy wąż i zaprasowali okucia na samych końcówkach. 80zł to to kosztowało, taniej niż nowy wąż z ASO i pewniej niż używka z allegro.
Awatar użytkownika
Adriandos
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:10
Motocykl: Husqvarna TE 510
Lokalizacja: ZGY Pustkowo
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Adriandos »

ralf pisze:do ttr kupilem wszystkie w trzciance wlkp. tel 614473284 kupe tansze tylko podawaj wymiar a nie do czego ;)

i po roku będzie miał do wymiany :mrgreen:
żółwiks
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:01
Motocykl: TTR600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: żółwiks »

Ale wymienili go ze tak nazwe na ''elastyczny''? Bo u mnie miejsce przetarcia wystepuje na sztywnym odcinku weza i raz juz to latalem w zeszlym roku ale ostatnio go rozebralem i widze, ze niedlugo znowu sie przetrze. Pomyslalem zeby go troche ''odciagnac'' od wahacza jezeli zmienie go na np gumowy.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Krzsiek »

Adriandos pisze:
ralf pisze:do ttr kupilem wszystkie w trzciance wlkp. tel 614473284 kupe tansze tylko podawaj wymiar a nie do czego ;)

i po roku będzie miał do wymiany :mrgreen:
Nie wiem do konca czemu ta sadzisz. Jesli dlatego, ze uszczelniacze nie beda trzymaly to owszem ale jesli dlatego, ze lozyska nie wytrzymaja to niekoniecznie.
W sklepie z lozykami mozesz sobie wybrac czy kupisz skf czy ntn czy flt. W konfekcjonowanych paczkach cholera wie kto robil te lozyska. Jakby wsadzali dobre to bylby oznaczone nazwa producenta. Jak nie sa to widocznie nie ma sie czym chwalic.
Awatar użytkownika
Adriandos
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:10
Motocykl: Husqvarna TE 510
Lokalizacja: ZGY Pustkowo
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Adriandos »

odniosłem się konkretnie do postu Ralfa bo wiem, że łożyska nie przetrwały długo, ale faktycznie nie wiem czy wymieniał je z uszczelniaczami...
założyłem że tak bo w innym przypadku wymiana łożysk mija się z celem
sroca
Czyścioch
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2014, 06:49
Motocykl: TT600E

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: sroca »

czyli same uszczelniacze tylko w ASO :(
więc chyba z alledrogo trza zestaw kupić bo nie mam czasu na rozbieranie i szukanie po sklepach jak tylko weekendy na miejscu przy moto jestem
ODPOWIEDZ