Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Tygrys »

Cześć okazja jest ale po co? Z tego co kumam są tam 2 membrany wiec przepustnic jest 4 w tt jedna membrana i mechaniczny wiec przepustnic masz 3 lepiej szukać według mnie podwójne mechaniczne przepustnic 2 lub ideału 1 przepustnica - prawie zerowy opór. Ale to moje skromne zdanie .
wojk2
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:54

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: wojk2 »

Czy zamek blokady kierownicy pasuje od xt600 do ttr600?
ttr600
Awatar użytkownika
Mateooo
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:57
Motocykl: Yamaha TT 600S

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Mateooo »

To od jakiego motocykla moglbym ogarnac taki gaznik licze sie z tym ze trzeba bedzie cos kombinowac ale gaznik ktory da jakies efekty ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Gacek »

Mateooo pisze:To od jakiego motocykla moglbym ogarnac taki gaznik licze sie z tym ze trzeba bedzie cos kombinowac ale gaznik ktory da jakies efekty ?
A jakich efektów oczekujesz ? :) .
Gaxnik to jeden z elementów skladowych i nie wszystko zalezy od gaxnika .Jest takie powiedzenie silnik zaczyna jechac wydechem a konczy dolotem 8-) .
O ile ten gaxnik z raptora byłby kompatybilny z kruccami xt to łyknoł bym go na prubę byle nie trzeba było by przy tym za duzo kopać .Sam sie zastanawiam jak bedzie muj xt chodził na solowym keihin którego prubuje upchać w swoim xt ale prze de mna jeszcze droga daleka bo wychodzi mi to przy pełłnej rozwałce :x xt i nie szybko ogarnę temat o ile ogarne :? ..
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: terenowiecc »

Jakiś czas temu ArturS zakupił gaźniki z Raptora do swojego XT ale czy jeździ na nich nie wiem - warto zapytać.
Pojedynczy Keihin bez cięcia ramy niestety nie wejdzie. Poza tym króciec z Raptora na pojedynczy gaźnik też pasował nie będzie więc trzeba dorobić.
Ale chętnie poznałbym obiektywną opinię, np. Twoją Gacek, jak XT jedzie na mechanicznym gaźniku więc trzymam kciuki ;)

Najprostsze rozwiązanie, to po prostu przeróbka orginalnego gaźnika podciśnieniowego na linkę.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Gacek »

Nie za duzo mam do powiedznia w temacie (jak zwykle muj zbyt długi jezor ) :P daje .
Jakby gaxnik tóry posiadam i jego upchanie nie stanowi problemu bez zadnych wycinek ramy z adekwatnie dorobionym krućcem się miesci - ogólnie to sprawa gaxnikowa wskoczyła mi marginalnie przy okradaniu z masy i geometri motocykla .
Jest ciezko to tworzyć - mam zamiar upchać w tylnej ramie pomocniczej airbox zbiornik paliwa i inne media po za tym pełny swap tylnego zawiaeszenia - ja nie mam juz za duzo pary do tego typu przeróbek - jestem mocno wypalony 10 razy myslę zanim cokolwiek podziałam i tak wychodzą po drodze rózne klocki :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: terenowiecc »

Widziałem opis przeróbki na zagranicznym forum, gdzie gość montował Keihina FCR41 do 3TB. Niestety przerabiał też ramę, choć może przy dobrze przemyślanym króćcu da się tego uniknąć - wtedy taka modyfikacja miałaby sens.
Awatar użytkownika
Mateooo
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:57
Motocykl: Yamaha TT 600S

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Mateooo »

Widze ze nie tylko ja interesuje sie gaznikiem yamahy :) taki gazniczek na test keihina moglbym miec tylko czy ktos z was moze ogarnial temat krócca ? Chodzi mi czy
Jakis motocykl mial taki z2na1 czy raczej trzeba by bylo od zera robic ?:)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Gacek »

Moim zdaniem raczej mało prawdopodobne abys znalazł kompatybinego gotowca tak jak terenowiec pisze - chyba ze w grę wchodzi ciecie ramy :) .
Mnie jakos głeboko nie kreci swap gaxnikowy i czuje ze wyjdzie z tego porazka jezeli chodzi o przyrost mocy.
Zrobiłeme to ze tak nazwę przy okazji eksperymentalnie aby doswiadczyć czegos co jest mi nie znane :lol: .
Do tej pory nawet nie odpalilem na tym pieca :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: terenowiecc »

Zmieni się charakterystyka oddawania mocy i o to własnie chodzi ale nie wiem czy gra jest warta świeczki tak na prawdę.
Króćce 2w1 są chociażby do Raptora ale do XT nie będzie pasował bo jest za długi, trzeba przerabiać lub robić nowy od zera.
ODPOWIEDZ