Jaki olej silnikowy polecacie.

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: KrisDOA »

HeY. Poprzedni właściciel wymieniał olej co 1000km i chcę kontynuować tą tradycję. Jaki olej najlepiej służy temu silnikowi? Zastanawiam się nad Motulem, od 6 lat zalewam nim mocno podkręconego diesela i daje radę a od kumpla usłyszałem, że na motulu głośniej silniki pracują??? Może macie jakieś ciekawe opinie o olejach, kumpel jeździł tylko w ostrym terenie ja więcej po czarnym latam więc wymiana oleju co 1000km to chyba lekka przesada? Olej zmieniam w przyszłym tygodniu, ponoć 2,7 litra wchodzi, czekam na Wasze sugestie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: ArturS »

Jak kasy nie szkoda, to full syntetyk 10W50, a bardziej budżetowo połówka 15W50, może być i z motula. Ja obecnie testuję produkt Bel-Ray'a niby typowo do dużych singli enduro http://sklep.riderparts.pl/produkt/bel- ... h-blend-4l Zmieniać nie zamierzam wcześniej niż po 6tys.km, czyli jak manual przykazał. Jak akurat po drodze wyjdzie jakaś wyprawa i się przeciągnie do 7-8tys.km, to też się nad tym nie będę rozczulał. Silniki w XT/TT wymagają oleju o znacznie niższych parametrach niż obecnie dostępne, więc interwał wymiany można przeciągać bez obawy, że jego właściwości polecą nagle na łeb i pojedziemy bez smarowania. Rekordzistów, jakich znam, to przeciągnięcie 6tys.km do 15tys.km - całkowicie świadomie, na full syntetyku 10W60 (w xtz660 tenere).
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: KrisDOA »

Dzięki za obszerne info. http://sklep.riderparts.pl/produkt/motu ... r-10w40-4l to aż 210pln, potrzebuję 3 litry do max 150pln.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: ArturS »

KrisDOA pisze:Dzięki za obszerne info. http://sklep.riderparts.pl/produkt/motu ... r-10w40-4l to aż 210pln, potrzebuję 3 litry do max 150pln.
Tego motula mogę pogonić za 150zł/4L ;)
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: KrisDOA »

To cena już z wysyłką? :confetti: Jakie jeszcze masz oleje do mojego silnika?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: ArturS »

KrisDOA pisze:To cena już z wysyłką? :confetti: Jakie jeszcze masz oleje do mojego silnika?
Nie no, już tyle dopłacał nie będę ;) Ten motul jest ze "starego magazynu", tj. rozchodzę się z moim wspólnikiem i to co mamy razem na stanie chcę wypchnąć, rozliczyć się i zatowarować już za własną kasę, a że 7100 nie jest zbyt chodliwy ze względu na kasę, to z chęcią sprzedam poniżej kosztów, ale już niżej zejść się nie da.
ss20
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 11 sty 2014, 20:07
Motocykl: XT 350 1985
XT 600 1993 3TB
Lokalizacja: Płock

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: ss20 »

Ja jeżdżę na Motulu 20W50 i nie mam na co narzekać poza ciężkim odpalaniem w zime....Olej gęsty i dopóki się nie rozgrzeje za cholerę nie można przekopać....
Dzień bez jazdy to dzień stracony :D
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: ArturS »

Motul 3000 20W50 to najsłabszy możliwy produkt motocyklowy z fabryki motula, zwyczajny minerał, który zużywa się i traci parametry wielokrotnie szybciej niż estrowe "półsyntetyki".
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: Piekny »

Te silniki w skrajnych przypadkach gubienia oleju i braku dostępu do cywilizowanych sklepów z olejami jeżdżą nawet na kauflandowym oleju do Diesli :]
(TTRka mi sie rozciekła w Rumunii) :bananaevil:
Obrazek

Podczas rozbiórki pieca, uszkodzeń z powodu zastosowania takiego oleju nie stwierdzono :]
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Jaki olej silnikowy polecacie.

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Jedyna różnica w samochodowych a motocyklowych to jakiś dodatek żeby sprzęgło sztryblowało :roll:
ODPOWIEDZ