TTR przerywa

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR przerywa

Post autor: Pawlo »

Dokładnie jak Gacek napisał, masz dalej za dużo paliwa.
Obrazek
kamilol
Lubiący błoto
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2014, 21:32

Re: TTR przerywa

Post autor: kamilol »

Witam
Prawie po rocznej przerwie wziąłem sie za naprawę motocykla. W ostatnim czasie zrobiłem:
-wymiana łańcuszka rozrzadu
-ustawienie zaworów
-zmniejszyłem dawkę paliwa na przepustnicy mechanicznej i podciśnieniowej o jeden ząbek do góry zapiąłem, bo świeca była okopcona
-nowa fajka i świeca
-ustawiałem mieszanke pod wakuometr podłaczony do krucca ssącego, ustawiłem go zgodznie z serwisówką (Intake vacuum 30.6-33.36 kPa - 230-250 mm Hg) u mnie po zamianie jednostek 9 in HG na biegu jałowym, śruba od dawki powietrza wykrecona prawie na max.

Objawy przerywania nie ustały na 1 i 2 biegu jedzie normalnie zaczyna przerywac dopiero w przy wyższej predkości na 3 i 4 biegu. Dodam jeszcze że jeżdziłem z wakuometrem na kierownicy to gdy wskazowka podcisnienia jest bliska 0 to wtedy najgozej zaczyna przerywać.

Ja obstawiam albo znika iskra albo coś z przepustnica podcisnieniową bo przerywa tylko przy mocniejszym daniu gazu np. przy wyprzedzaniu samochodu

Kolor świecy jakby szary.
Obrazek
kamilol
Lubiący błoto
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2014, 21:32

Re: TTR przerywa

Post autor: kamilol »

Pomoże ktoś??
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TTR przerywa

Post autor: mlody »

Nie studiowałem całego tematu, więc może już była odpowiedź.

Sprawdzałeś krućce gaźnikowe? Nie łapie Ci gdzieś lewego powietrza?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR przerywa

Post autor: Gacek »

Piszesz -
-zmniejszyłem dawkę paliwa na przepustnicy mechanicznej i podciśnieniowej o jeden ząbek do góry zapiąłem, bo świeca była okopcona
rozumiem ze to przejęzyczenie :roll: i w opisie popełniłeś błąd "opuściłeś o zabek iglicę " i efekt jakby jest widoczny na świecy .Zapytam jesteś pewny ze silnik ci przerywa tylko na wyższych biegach ? z autopsji powiem ," przerobiłem na własnej skórze " na niższych biegach takie przerwy zapłonu często nie są do wychwycenia :roll: .
Kolejna sprawa skoro waku miernik podczas pracy pieca wskazuje ci spadek podciśnienia do zera to świadczy ze układ nie zaciąga mieszanki w takiej sytuacji skłonny był bym twierdzić ze przerwy w zapłonie powodują zakłócenia w opruznianiu cylindra brak podciśnienia wywołanego zapłonem powoduje zwrot mieszanki w kanał ssący - gaźnik przy większych obciążeniach ewidentnie jest to odczuwalne wyraźniej niż na niższych biegach .
Nie do końca mam pojecie jak jest rozwiązana instalacja ttr ale jak posiadasz czujnik stopki to zwarł bym ten obwód i przetestował .Miałem bardzo podobnie w xt .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kamilol
Lubiący błoto
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2014, 21:32

Re: TTR przerywa

Post autor: kamilol »

Powodem przerywania i nierównej pracy były dziurawe gumy łączące gaźnik z airboxem.
Może ktoś wie gdzie mogę dostać takie gumy do TTR 600.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR przerywa

Post autor: qpa »

w aso za znośne pieniądze
ODPOWIEDZ