woda w filtrze powietrza

Wszystko o tym motocyklu.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

Witam. Posiadam ttr600 i męczy mnie pewien problem, a mianowicie gdy przejeżdżam przez jakąś głębszą kałuże woda z pod koła wlatuje górą do puszki filtra... dodatkowo te wloty w pokrywie bocznej od filtra kto to wymyślił? Przez to trzeba ograniczać brodzenie:) Może ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na ten problem, ewentualnie czy zaślepienie wlotów w bocznej kapie filtra wpłynie negatywnie na prace silnika?
wali0000
Lubiący błoto
Posty: 57
Rejestracja: 12 kwie 2014, 17:57

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: wali0000 »

W ttr 600 mam tylko wloty pod siedzeniem mozesz zdjecie dać o które ci chodzi
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

o kurde faktycznie;o gdzie nie patrze na ttr to kapa od filtra powietrza jest bez wlotów, a ja mam oryginalnie z wlotami;o
Obrazek

a z pod tylnego koła nie idzie Ci górą woda do filtra?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: qpa »

a masz tam taką gumę?
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

rozumiem, że o górę airboxa Ci chodzi? Tak, jest tam guma, a woda nadal leci;/
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

co do tych wlotów bocznych to dopiero teraz się temu przyjrzałem i stwierdzam, że ktoś sobie je dorobił. Zaślepiłem je i teraz pytanie, teoretycznie zmniejszyłem dopływ powietrza poprzez zaślepienie tych wlotów, moto pracuje normalnie ale pewnie gaźnik wymagałby regulacji? czy to nie wpłynie na pracę silnika?
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

rozwiązałem problem wody w filtrze, główną przyczyną był nieuszczelniony króciec na górze airboxa którym wlatuje powietrze do filtra, nie wiem czy oryginalnie było to jakoś uszczelniane ale u mnie nie było śladu kleju/sylikonu. Uszczelniłem to sylikonem wysokotemperaturowym i po teście w wannie nie przecieka:) Problemem były także te dodatkowe wloty powietrza w bocznej kapie filtra, je także uszczelniłem sylikonem i teraz woda może tylko dostać się górą airboxu:D ponowie pytanie, teoretycznie i praktycznie po uszczelnieniu/zaślepieniu dodatkowych wlotów powietrza zmniejszy się dopływ powietrza ale czy na tyle, żeby gaźnik wymagał korekty w regulacji? Silnik pracuje jak pracował ale może muszę zmniejszyć dawkę paliwa, jeśli tak to która śruba jest od tego? Dziękuje:)
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: glina »

Nie ma do tego śruby. Regulacje ilości paliwa robisz odginając taki ząbek w środku gaźniku i mierzysz wężykiem po podłączeniu go od dołu do gaźnika. Było to opisywane na forum - poszukaj.
Tak śruba, którą wkręca się od dołu to nie regulacja ilości paliwa, tylko ilość mieszanki, także robisz jak napisałem wyżej.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: Pawlo »

Ja bym nic nie ruszał. Pojeździj, zobacz jak moto chodzi, jak wygląda świeca i wtedy ewentualnie skoryguj. Wątpię, żeby te dodatkowe otwory w airboxie dawały coś więcej, niż lepsze samopoczucie poprzedniego właściciela :mrgreen:
Obrazek
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

taką regulację idzie przeprowadzić bez wyciągania gaźnika?
ODPOWIEDZ