woda w filtrze powietrza

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: glina »

Sprawdzić poziom paliwa na wężyk bez wyciągania gaźnika się da. Ale jak już będziesz chcial go zmniejszyć/zwiększyć to trzeba ściągać i rozbierać, bo ta metalowa blaszka, która ustawia pływak wyżej, czy niżej jest w środku.

Obrazek

U mnie było tak.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

dzięki wielkie, jutro sprawdzę:) ps. co mi da sprawdzenie tego poziomu? Ta śruba od składu mieszanki w jaki sposób reguluje mieszankę, wkręcenie lub wykręcenie co zwieksza/zmniejsza?
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: glina »

To, że będziesz miała pewność, że ilość paliwa do mieszanki jest odpowiednia. Motong na prosto ma być, puszczasz od dołu przeźroczystym wężykiem (śrubę z boku odkręcasz i poleci) paliwo i mierzysz. Ma być 6-8 mm poniżej krawędzi gaźnika - jak u mnie na zdjęciu.
No przecież Ci pisałem, że ta śruba nie jest od składu, tylko ilości dostarczanej mieszanki. Wkręcając ją zmniejszasz, odkręcając zwiększasz. Fabrycznie ma być 3,5 obrotu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: Gacek »

glina pisze: No przecież Ci pisałem, że ta śruba nie jest od składu, tylko ilości dostarczanej mieszanki. Wkręcając ją zmniejszasz, odkręcając zwiększasz. Fabrycznie ma być 3,5 obrotu.
z taką stanowczością podkreślasz ten aspekt wiec zaproponuję ci abyś zweryfikował swoje stwierdzenie skoro podawana jest tam mieszanka to skręć śrubę regulująca wysokość położenia przepustnicy aby ta była całkowicie zamknięta i reguluj sobie tym wysokość obrotów :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: glina »

Wzoruję się na tym co ustaliliśmy się w jakimś temacie dawno temu. Do takich właśnie wniosków doszliśmy. Nie jestem gaźnikowym ekspretem, więc nie będę polemizować. A Ty Gacku, jak masz chęć nas oświecić, czy pomóc w czymś autorowi to śmiało :browar:
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: woda w filtrze powietrza

Post autor: kubas9311 »

tak wygląda świeca, chyba kolor jest odpowiedni?:)

Obrazek
ODPOWIEDZ