TTR600 - wady, zalety

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Peck
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 12 paź 2010, 16:06
Motocykl: Yamaha TT600R
Yamaha TDM 850
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Peck »

Ja na TTR wsiadłem po dwóch sezonach na Dominatorze, którym starałem się jeździć w terenie na Mitasie E07.
Jak przesiadłem się na TTR plus C04, to jakość jazdy w terenie zmieniła się diametralnie.
Obecnie TTR mam już 5 sezonów, przeżyliśmy razem sporo przygód przy okazji których TTR spisała się wyśmienicie :tt600:
Śmigając tym sprzętem, sporo się nauczyłem o przemieszczaniu się w terenie na dwóch kołach.
Koszty utrzymania TTR są niewygórowane, trwałość przyzwoita. No i naprawić można prawie wszystko samemu.
Kolejny sezon też będzie z TTR, ale na kolejny chciałbym przeskoczyć na coś lżejszego i bardziej agresywnego.
Generalnie TTR to porządny sprzęt, dla niezbyt rosłych przydał by się magiczny guzik.
Pozdrawiam
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Michaels19 »

nie wiem jak zawias pracuje w xt ale z tego co czytam w waszych postach to raczej słabo, więc porównywanie z ttr mija się z celem, zawieszenie to myślę podstawa w tego typu motocyklach bo to ono pozwala że można manete jeszcze bardziej odkręcić na wszelkiego rodzaju dziurach i wertepach a nie hamować zeby nie spaść z moto, silnik ma duży moment więc podjazdy na dobrej gumie też robi bez problemu, i jak by nie patrzeć to jest hard enduro tylko trochę starsze:) ale myślę że jak na ttr wsadzimy Błażusiaka to i tak objedzie on pewnie wszystkich na wyczynach :)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Gacek »

Michaels19 a może wiesz ile realnie twój sprzęt wazy ? i jak się rozkłada masa na poszczególne koła ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: qpa »

Gacek pisze:Michaels19 a może wiesz ile realnie twój sprzęt wazy ? i jak się rozkłada masa na poszczególne koła ?

Szkoda życia na doktoryzowanie się z kanap od yamahy.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Michaels19 »

z ciekawości kiedy pojadę ją gdzieś zważyć, zalana do pełna to te 150kg napewno trzeba liczyć ,no waga to największy ból ttr, ale za tą cene eksploatacji moto jest do przeżycia
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Gacek »

qpa pisze:
Gacek pisze:Michaels19 a może wiesz ile realnie twój sprzęt wazy ? i jak się rozkłada masa na poszczególne koła ?

Szkoda życia na doktoryzowanie się z kanap od yamahy.
aby się doktoryzować to należało by przed takim zabiegiem koniecznie obadać realia :P .Jeżeli ttr wazy 130 kilo to już jakby ta masa wyklucza ten sprzęt w moim odczuciu do zdrowego zachowania podczas upalania :| taka masa jest adekwatna dla WR 450 w alu ramie gdzie piec mieści się w poziomie 35 - 39 kg :roll: .W moim odchudzonym xt mam 90/59 nawet jak bym chciał ukraść kilogramy to tylko w grę wchodzi wyciecie tylnego stelaża z ramy i zastąpienie go lżejszym materiałem albo okraść silnik z zbędnego złomu :lol: ale to wykracza jak na razie po za moje możliwości kompetencje i mija się taki swap z finansowa celowością bo cała masa nadal siedzi na przódzie i wuj z jazdy off na takim sprzęcie :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Krzsiek »

Nie ma prostszej metody na takie dyskusje jak podejść do sprawy empirycznie.

Zatankowany w 3/4 jak szacuje z przebiegu. Czyli w baku jest ok 14l x 0.735 kg/l co daje ok 10kg paliwa.
Z rzeczy niefabrycznych powyższy bak acerbisa, handabry z szyna i bagażnik na zadupku. Nie wiem ile wazy, daje z 4kg. Ciężar błota pomijam, bo myłem. Na felgach kostki.

Ile wychodzi można policzyć.
jdc_2015-12-18_5965_20151218_154021.jpg
jdc_2015-12-18_5969_20151218_154010.jpg
jdc_2015-12-18_5963_20151218_154025.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Gacek »

W pierwszej chwili wymiękłem jak przeczytałem ze włazi ci 14 l paliwa w zbiornik w ttr ale jak otworzyła się pełna odsłona po zalogowaniu z fotami to zrozumiałem ze to realne :) .Krzysiek dla mnie jesteś spoko gość konkretnie krotko na temat :happy: Dyskutując Z takimi argumentami bardzo szybko można dojść do sedna spraw a chyba o to chodzi a nie mydlenie komuś oczu wywodami pochodzacymi z drugiej reki albo innego źródła ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: Krzsiek »

Akurat już trochę wypalone dlatego 14. Na stacji pod korek wchodzi 20 :)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: TTR600 - wady, zalety

Post autor: mazi »

Krzsiek pisze:Akurat już trochę wypalone dlatego 14. Na stacji pod korek wchodzi 20 :)

Krzychu, fajnie że wrzuciłeś te foty!
1. super zbiorniczek :slinka:
2. nie tak mało wyszło... osobiście obstawiałbym 10kg mniej...
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ