Problem ze skrzynią TT600e i mechanik

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
negativemusicpl
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:07

Problem ze skrzynią TT600e i mechanik

Post autor: negativemusicpl »

Witam, miesiąc temu oddałem motocykl do znajomego mechanika by naprawił u mnie skrzynię biegów w TT600e, w między czasie wyszło że wymienić trzeba więcej części niż było zakładane, mechanik zamówił używaną skrzynię która nie pasuje do tego motocykla i kazał mi za nią zapłacić i sobie sprzedać na własną rękę...(670zł) Co myślicie o takim koszcie wymiany części i nie naprawieniu skrzyni gdzie wypada drugi bieg? Screen z wyceny w załączniku. PS. Ogólny koszt tego co zrobił, według niego to 2160zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Problem ze skrzynią TT600e i mechanik

Post autor: mazi »

negativemusicpl pisze:Witam, miesiąc temu oddałem motocykl do znajomego mechanika by naprawił u mnie skrzynię biegów w TT600e, w między czasie wyszło że wymienić trzeba więcej części niż było zakładane, mechanik zamówił używaną skrzynię która nie pasuje do tego motocykla i kazał mi za nią zapłacić i sobie sprzedać na własną rękę...(670zł) Co myślicie o takim koszcie wymiany części i nie naprawieniu skrzyni gdzie wypada drugi bieg? Screen z wyceny w załączniku. PS. Ogólny koszt tego co zrobił, według niego to 2160zł.
Jak sam zamawiał skrzynię, a ta okazała się niekompatybilna to mechanik ma problem.

Co do cen nie będę dyskutował.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynią TT600e i mechanik

Post autor: ArturS »

Ceny robocizny ok. Sprawa skrzyni już nie bardzo. Mógł się pofatygować i poszperać w fiszkach czy to co zamówił jest kompatybilne. Z łańcuchem rozrządu dał ciała - zapewne wrzucił DID, a najtańszy (i najepszy) jest oryginał, w dodatku jest fabrycznie zakuty. Ale nie na wszystkim można się znać, być może po prostu XT/TT600 to dla niego wynalazek niewidywany w warsztacie :niewiem: Jakby mi kto do roboty dał jakiś kredens czy armaturę, to też bym błądził.

ps.
Za tanio puściłem swoją skrzynię :facepalm:
ODPOWIEDZ