Jazda TT-ką zimą

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tatsu
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 17 sty 2010, 16:39

Jazda TT-ką zimą

Post autor: Tatsu »

Kuszą mnie wyjazdy po śniegu. Widziałem że nie tylko mnie. W związku z tym mam pytanie. Czy jazda ponizej zera może miec jakis negatywny wpływ na silnik lub inne mechanizmy. W koncu nie wiem czy bractwo z pod znaku trzech kamertonów planowało takie coś. Co dziej sie z olejem, smarowaniem, czy nie wykończe amorków.

Tatsu
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Jazda TT-ką zimą

Post autor: ogur69 »

nic nie powinno się wydażyć.przed jazdą odpalam i rpzgrzewam piec wtym czasie ubieram kurtałe kask rekawice gogle także po paru minutach silnik jest ciepły chodzi bez ssania,dodam że moje pojazdy stoją po wiatą lub pod namiotem foliowym i xt600 przeważnie na mrozie odpala za 3-5kopem ale nachwile i gaśnie potem ze 2-3kopy i powinien chodzić ale musze trzymać lekki gaz na mrozie ze 20sekund potem chodzi jak latem
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jazda TT-ką zimą

Post autor: terenowiecc »

Rozgrzej dobrze piec i ciesz się z jazdy póki biało :twisted:
endumazi śmigał przy -15 i wszystko było ok :) a teraz temperatury bardziej ludzkie więc można latać.
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: Jazda TT-ką zimą

Post autor: gagasi »

Chyba każdy XT na mrozie tak pali.. hehe mój tak samo łapie i gaśnie. Na wiekszy mróz zaleca się jedynie bardziej rzadszy olej silnikowy 10W30 (motocyklowy rzecz jasna). Ale do sporadycznego polatania w zimie wystarczy ten co masz zalany.
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: Jazda TT-ką zimą

Post autor: maciek_tt6 »

Ogólnie ja jeździłem zimą teraz ostatnio po śniegu idzie dobrze ale po równym, boki i te sprawy bez problemów. ale pod górkę to już problemik dopóki nie wyjeździsz sobie drogi, też może być przyczyna opon bo mam mitas e09
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
ODPOWIEDZ