Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Wszystko o tym motocyklu.
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: gwardia »

To znaczy, że Belgrada to po prostu tylko inne malowanie? Czy technicznie różni się od XT600? A 3tb to jedno z malowań "tenerki"? Pytam tak dociekliwie, bo chcę kupić XT600 i chciałbym poznać jakie wersje się ukazały i czym się różniły, który model byłby optymalnym rozwiązaniem dla mnie.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: qpa »

xt i tt to dwa inne motocykle - różne modele, masz tam podane przy malowaniu lata produkcji i model, powiedz do czego chcesz moto, w pole czy na szosę i pole.
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: gwardia »

Moto chcę na pole, bo na szosę mam Trampka i na pole przestał mi się nadawać, za ciężki. Myślałem o XT600 model taki z 1999 roku na przykład.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Pawlo »

3TB to jeden z modeli XT 600.
Jeśli chodzi o "Belgardę" to jest to przydomek Yamahy TT/TTR 600 ze względu na włoskie pochodzenie tego sprzęta (TT/TTR były produkowane we Włoszech, japoński jest przede wszystkim silnik Yamahy, a reszta to właśnie ta Belgarda ;) ) Ten przydomek tak naprawdę nic nie daje, moto takie samo jak inne.
Popatrz na te linki co podał qpa:
http://yamahaxt.pl/index.php?option=com ... &Itemid=22
http://yamahaxt.pl/index.php?option=com ... &Itemid=22

Pod każdym zdjęciem masz napisany jaki model jest na zdjęciu - np. 1993 Yamaha TT 600S Belgarda 4GV lub Yamaha XT 600E/K 3TB/3UW itp. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Trampek »

Belgarda to Włoski importer Yamahy który sam produkuje motocykle, od 93 roku właśnie TT. Podobnie jak SZR 660 i TZR 125. Często w faszystowskich brifach zamiast marki Yamaha jest wpisane Belgarda.
Stąd wziął się też problem z VIN-em w naszych TT-kach. Belgarda daje swoje numery które są krótsze od standardowego numeru VIN. co powoduje problem np. z ustaleniem faktycznego roku produkcji.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Gacek »

Pawlo pisze:3TB to jeden z modeli XT 600.
Jeśli chodzi o "Belgardę" to jest to przydomek Yamahy TT/TTR 600 ze względu na włoskie pochodzenie tego sprzęta (TT/TTR były produkowane we Włoszech, japoński jest przede wszystkim silnik Yamahy, a reszta to właśnie ta Belgarda ;) ) Ten przydomek tak naprawdę nic nie daje, moto takie samo jak inne.
Popatrz na te linki co podał qpa:
http://yamahaxt.pl/index.php?option=com ... &Itemid=22
http://yamahaxt.pl/index.php?option=com ... &Itemid=22

Pod każdym zdjęciem masz napisany jaki model jest na zdjęciu - np. 1993 Yamaha TT 600S Belgarda 4GV lub Yamaha XT 600E/K 3TB/3UW itp. ;)
- Pablo tu się z tobą nie zgodzę
to rożne motocykle i głównie chodzi o konstrukcję ramy zawieszenia i ew osprzęt elektroniczny .itp rozwiązania. Przyszły użytkownik Włoskiego odpowiednika Xt musi się liczyć z większymi kosztami eksploatacji markowe zawieszenie inna konstrukcja ramy (kat główki przedniego zawieszenia , wachacz system deltabox ) i cały osprzęt .Wsadzanie tego do jednego worka z xt to dla mnie jest porównywalne jak sprowadzenie wszystkich Niemców do worka" Faszyści " czego czesto dokonuje kolega Trampek :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Pawlo »

Gacek, właśnie o to mi chodziło ;) I nie wrzucam do jednego worka XT i TT. Jeśli chodzi o to, że napisałem "moto takie samo jak inne" to chodziło mi o to, że TT 600 jest tym samym co TT 600 Belgarda :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: Gacek »

Swoją drogą uderza mnie jedna sprawa jeżeli chodzi o firmę Yamaha nie spotkałem sie nigdy z fabrycznym motocyklem wypuszczonym w zawias WP albo np ukł. hamulcowym Brembo :roll: .lub innej nie wschodniej firmy :roll: .Potomkowie Marco Polo włozyli sporo dobrej roboty nie tylko dla Yamahy ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: Zakup TT - na co zwrócić uwagę

Post autor: -gumis- »

Fabryczny motocykl na zawiasie WP i hamulcowni Brembo to KTM... :D
Tak tylko chciałem dołożyć...
ODPOWIEDZ