zakup tt600 prosba o ocene

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: dzunger »

witam
od dluzszego czasu przymierzam sie do kupna takiej yamahy i stąd do was prośba o to czy moglibyście powiedziec cos na temat moto z tych aukcji

http://moto.allegro.pl/yamaha-tt-600-e- ... 63687.html

http://moto.allegro.pl/yamaha-ttr-600-r ... 67354.html

Nie ukrywam ze najbardziej interesuje mnie to 1sze ogloszenie ale ten kolor i symbol silnika( z tego co znalazle w sieci te 4 gv byly montowane w roku 93'). sprzedajacy zapewnia, ze geometria i mechaniczna strona jest OK.
co do 2 ogloszenia jest super tylko ta cena
czekam na wasza opinie i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Gacek »

pierwszy w trochę cięzka bedzie (wersja z rozrusznikiem ),na ulicę długie odcinki niewygodny (chyba ze masz miękie serce a twardą d ..... ) dla pasazera zupełna porazka (chyba ze jakiś joga) - podejrzanie niska cvena jak na igłę
drugi - moim zdaniem fajna sprawa co tu pisać górna pułka xt (silnik, zawias )- na pochodzenie bym uważał czy przebieg orginalny tam mozna 12 miesiecy w roku śmigać .
Oby dwa musisz z zimną głową oglądać ,i dokładnie oblukać przed zakupem - no chyba ze masz kurę co znosi platynowe jajka nie podejrzewam abyś uzyskał tu rzetelną odpowiedź na temat stanu technicznego na podstawie wygladu .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Pawlo »

Ja tylko napiszę tyle: zapewniam Cię, że foty to jedno, a faktyczny stan to drugie. Przekonałem się o tym dwa razy przy zakupie właśnie TT. Oczywiście nie piszę, że musi być w lipnym stanie, ale żebyś się po prostu nie rozczarował ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: dzunger »

@pawlo
co do fotek to jestem juz po 2 ogledzinach tt i zdjecia odbiegaly od rzeczywistości/ stany faktycznego motocykla
1 byl od domowego spawacza(zaspawana zebatka napedzajaca- bo nakretke zgubil, spawany dekiel bo mu pekl ze starosci)
2 niestety nie zaliczal sie do jednosladow
@gacek
na jakotakim komforcie jazdy mi nei zalezy poniewaz motocykl bedzie sluzyl do jazdy po okolicy
ponownie prosze abyście zwrócili uwagę na ten silnik w 1szej.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Pawlo »

Przede wszystkim tej pierwszej nie brał bym ze względu na rozrusznik. Wersje z rozrusznikiem mają dużo słabsze zawieszenie i są cięższe. Poza tym silnik był malowany - ciekawe z jakiego powodu ;) I zaraz zaraz, czy mnie wzrok myli, czy przednia tarcza jest z tyłu? :o Możliwe, że kolejny atak spawacza :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: dzunger »

http://img692.imageshack.us/f/16522787.jpg/
http://img64.imageshack.us/f/17108079.jpg/
to ze ta wersja moze byc ciezsza wcale mie nei przeszkadza, tylko coraz bardziej niepokoi mnie stan tego motocykla.
ta tarcza wydaj sie byc ok(moze inny wzór), tylko trafil sie nastepny z pospawanym deklem.
zalaczam 2 fotki ktore dostalem od sprzedawcy, a jak jest z awaryjnoscia rozrusznika i jego podzespołów?
aha, i zobaczcie na pionowy spaw zaraz za tylnym hamulcem. Na innych zdjeciach w necie takiego nie bylo, moze sie myle.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Pawlo »

dzunger pisze:aha, i zobaczcie na pionowy spaw zaraz za tylnym hamulcem. Na innych zdjeciach w necie takiego nie bylo, moze sie myle.
Jeśli chodzi ci o spaw zaraz przy pompie tylnego hamulca to masz rację, przeglądnąłem zdjęcia swojego moto (bo nie mam teraz do niego dostępu) i nie widzę tego spawu. Ale pamiętam, że oglądałem TT, która miała właśnie spawany wahacz w tym miejscu, możliwe, że to jakiś najsłabszy punkt, ale nie wiem jak mocno trzeba w coś zarypać, żeby to pękło :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
loko
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 06 mar 2010, 16:00
Motocykl: TT600R
Lokalizacja: Toruń

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: loko »

Akurat wahacze w TT lubią pękać… jak ktoś sobie skacze … dopiero w TTR ten punk poprawili..
motorynka(1996-1999)...jawka50(1999-2000)...mz150(2000-2001)...mz251(2001-2006)...gs500e(2003,5-2007)...TT600R(2007-
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Gacek »

tylko trafil sie nastepny z pospawanym deklem. - dokładnie nawet tego nie zdemontował do spawania tylko połozył moto i z zewnątrz obcheftał.Jak zdejmiesz te fleki to podejrzewam ze zacznie lecieć oliwa .Skoro pacjent ma takie podejscie do napraw nie spodziewał bym się żadnych rewelacji w wnętrzu tego silnika :( .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Trampek
Po kostki w błocie
Posty: 228
Rejestracja: 28 cze 2010, 14:22
Lokalizacja: Rabka/ Szczecin

Re: zakup tt600 prosba o ocene

Post autor: Trampek »

...nastepny z pospawanym deklem...
To chyba też już norma jak moto jest po przejściach, u mnie po strzale z lewej, dekiel też poszedł do pospawania.
Kiedyś 2KF, długo nic, potem 4GV, 5CH a tera znów nic
ODPOWIEDZ