-oo-oo- Napęd -oo-oo-

Opinie o sklepach i informacje o promocjach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

-oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: Magic »

Witam.

Pytanie nr 1:
Chciałbym się dowiedzieć gdzie szanowne grono forumowiczów zaopatruje się w łańcuchy i zębatki? Najbardziej nurtuje mnie pytanie skąd się wzięło tyle sklepów oferujących produkty D.I.D. skoro oficjalnym dystrybutorem i importerem jest jedna firma Motor-Land ? Gdzie zatem kupić najtaniej oryginalny zestaw napędowy DID, jak wszyscy czerpią z jednego źródła?

Pytanie nr 2:
Czy uszczelniacze X-Ringowe przedłużają żywotność łańcucha, przez lepsze uszczelnienie ogniw - Czy tylko tak pier... dla lepszej sprzedaży.
Obrazek

Ktoś z was na tym jeździ?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: -oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: qpa »

Ja mam łańcuch .... UWAGA! .... CZ :confetti: o-ring lub x-ring już nie pamiętam, póki co nie naciągałem go. Ale zrobiłem na nim nie wiele więc ciężko powiedzieć, tym bardziej że na poprzednim zestawie też nie wiem ile km zrobiłem.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: -oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: terenowiecc »

DID VX od zakupu moto mam, przebiegu nie znam ale 4 sezony przelatał i jeszcze jeden myślę, że na lajcie zrobi. Ja przejechałem na nim z 6kkm, poprzedni właściciel chyba 5kkm, coś mi tak świta ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
Kowal
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2012, 20:40
Motocykl: XT 600 43F 1986
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: -oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: Kowal »

Jak jest z żywotnością łańcucha w zależności od rodzaju oringu to nie wiem, sam się nad tym zastanawiałem.
Natomiast podejrzewam skąd się biorą różnice w cenie. Wiem to na przykładzie oleju silnikowego. Sklep w którym kupuje zaopatruje się w towar nie przez importera i dzięki temu jest taniej. Wracając do łańcuchów to to trzeba uważać na podróbki, o których słyszałem. Zresztą z olejem tak samo trzeba uważać.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: -oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: szpadyzor45 »

Też będę musiał wymienić napęd, może kolega mlody11132 zaproponuje ciekawą cenę?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: -oo-oo- Napęd -oo-oo-

Post autor: Gacek »

U mnie piąty napęd goni - wszystkie jakich używałem na o ringach oparte ,Nie wiem, czy dobrze nazwę sfr mam wrażenie ze umierają po paru gumach , pękające zew tulejki nie duże przebiegi max to chyba 6 kkm , z did jest lepiej co do przebiegów dwa modele używałem ciężko stwierdzić bo miedzy sfr ratowały mi cztery litery może podróby były ale szacuję-je na 10 kkm y teraz mam wrzuconą reginę czy jakoś tak - dla mnie na pewno trwalsza niż sfr ale czas pokaże :) co to za kupa :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ