I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Informacje na temat wydarzeń w których warto wziąć udział.
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: batagur »

Ja również do Pyskowic mógłbym podjechać ;) o ile tylko głowica znów zechce szczelnie przylgnąć do cylindra, ale do października jest czas żeby osiadła :P
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: blur »

Jestem bardzo za a lokalizacja jest zajefajna bo 15min od mojej chatki, dodatkowo mogę zaoferować pewną atrakcję w postaci profesjonalnie przygotowanego toru enduro w odległości ok 10min od miejsca zlotowego !!!! takiego toru jeszcze nie widzieliście, gwarantuję niezapomniane wrażenia !!!!

Jeszcze co mogę zrobić, zaraz obok "świerka" mój znajomy ma dom wczasowy, więc gdyby zabrakło miejsc to mogę załatwić w baaaardzo dobrej cenie pokoje, uprzedzam tylko że standard nie jest zbyt wysoki, wspólne natryski i kibelki, ale jest czysto, w każdym pokoju jest umywalka i chyba lodówka. Lokuję tam kumpli motocyklistów i nikt nie marudzi bo cena jest naprawdę ok. Jest też WiFi.

Ostatnia sprawa to mój znajomy ma niedaleko serwis motocyklowy, jeśli termin zlotu będzie potwierdzony i przyjedzie więcej niż 5 osób :) mogę z nim pogadać żeby był dyspozycyjny. Zawsze ma kilka opon na stanie i maszynkę do ich ściągania. Wiadomo samo to że możemy liczyć w trasie na jakąkolwiek pomoc bardzo uspokaja. Więc nie spinajcie pośladków i pakujcie się do Niewieszy :)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: ArturS »

blur, trzeba się zgadać na jakieś bezalkoholowe i pogadać. Szczególnie chodzi o ogarnięcie trasy. Na zloty XTZClub przyjeżdża dużo KTMów (no bo na co innego się przesiąść?), a że będziemy mieć połączenie XTZ z XT/TT, to przydałoby się ogarnąć również trasę bardziej hard, właśnie dla pomarańczowych i tych na lżejszych sprzętach. Ja z Sowizdrzałem (główni monciciele tematu), ogarniemy raczej SOFT, czyli full legal pola, hałdy i inne piaskownice - tam, gdzie kręcimy się na co dzień. Tor również się przyda, to sobie na ciężkich LC8 poskaczą :lol: Z zapleczem technicznym problemu nie będzie, bo prowadzę sklep, a w razie W znajdzie się również miejsce w garażu.
Jeśli chodzi o ośrodek, to jako miejscowy może zaproponujesz coś dodatkowego? Osobiście wolę kimę pod namiotem, gdzie św. spokój od chrapiących :lol:

Co do ilości, to na xtzclub.pl na razie zadeklarowało się 16 osób http://www.xtzclub.pl/threads/9912-V-sp ... iwic/page2
1. ArturS (XT600)
2. mario_xt600 (XT600)
3. Mody (YZ 250)
4. Siedlar (KTM LC8)
5. sowizdrzal (DR-Z 400S)
6. wojt (XTZ750)
7. Remartus (KLE 500)
8. Giani (XTZ750)
9. Jarek11 (XTZ 750)
10. Madzia (XT600)
11. rootolf (XTZ 750)
12. marcinjunak (KTM LC8)
13. robkri (XTZ 750)
14.Trusek (XTZ 750)
15. Renia (Honda NX250)
16. AdamB (KTM LC4)
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: blur »

ArturS: no jak najbardziej musimy dogadać co i jak, powiem tak ten tor nie nadaje się dla ciężkich maszyn, jest przystosowany dla crosówek i odważnych, bez kostek ani rusz :) co prawda przejechałem go po deszczu na scorpionach ale nie bez problemów. Z tego co wiem w Niewieszy znajomy ma też jakieś domki letniskowe i obok jest pole namiotowe tak więc dla każdego coś miłego, a jak ktoś przy kasie to za płotem wypasiony ośrodek "Laguna". Ogólnie lokalizacja jest bardzo fajna bo blisko jest zjazd z A4 i już kiedyś myślałem nad organizacją zlotu w tym miejscu ale sam to sobie mogłem palcem w bucie. Ze swojej strony mogę zagwarantować wszelką pomoc w organizacji imprezy, może nawet uda mi się namówić kumpla fotografa żeby coś uwiecznił :) fajnie mieć profi fotkę z takiej imprezy, na kalendarz jak znalazł :) przyciągnę jeszcze jednego gościa na XT600 na forach nie bywa, i kumpla na KTM Adventure
COBO
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:16
Motocykl: XT TENERE, WR250R
Lokalizacja: Wrocław / Podkarpacie

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: COBO »

Czy te temat jest jeszcze aktualny? Jak tak to ja jadę :)
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: blur »

Jak najbardziej aktualny :)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: ArturS »

Panowie, zlot w Niewieszu pod Gliwicami już za tydzień. Na ośrodek na wkręta nieda rady, więc jak ktoś się na xtzclub.pl nie wpisał i nie wysłał zaliczki, to droga zamknięta, ale na około pełno ośrodków, więc można coś załatwić.
Dla miejscowych - główna trasa off, to miłe szutrowanie + dwa place zabaw. Cała trasa jest tutaj: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=kkprheuomvzwpoxf i przewidziana jest na cały dzień. Wprawdzie większość to bardzo szybkie szutry, ale przy tylu motkach zdarzą się gleby, ktoś się pogubi itd, więc niema co liczyć, że objedziemy to w 4 godziny. Po dojeździe na hałdę w Przezchlebiu rozdzielimy część się i część pojedzie ze mną i Siedlarem na hałdę w Trachach - mniej doświadczonych na ciężkich endurakach lepiej tam nie wpuszczać, bo się podozjeżdżają i porozbijają - na wszelki wypadek w pogotowiu postawię swój samochód z przyczepką.
Jak kto chętny, to spod ośrodka w Niewieszu ruszamy ok 9-10:00.
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: blur »

Jak tam wszyscy cało i zdrowo dotarli do domku ? Dzięki za pomoc w odpaleniu sprzęta po glebie, nawet nie pamiętam kto to był :) przyznam że po 2krotnym samotnym objechaniu houdy w Trachach mam zakwasy no ale na tych oponach to było jedne wielkie kontrowanie. Czekam na :pstryk:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: ArturS »

Fotami dzielą na forum xtz http://www.xtzclub.pl/threads/9912-V-sp ... iwic/page9
Ja niestety w sobotę miałem depresję poalkoholową i nie byłem zbyt komunikatywny :| Już zapomniałem, że na imprezie należy stać z dala od Gianiego. Kilka kieliszków 80% śliwowicy zapitych piwem i jakimś kolorowym 40% alkoholem zupełnie mnie zgruzowało.
Z pierwszej hałdy chciałem odjechać do ośrodka, ale na pierwszym asfalcie wyrżnąłem na tym śliskim kopalnianym gównie i od razu mi przeszło :shock: Za to bolało wszystko inne :lol: W każdym razie, z godzinnym poślizgiem załączyłem ślad trasy off i zacząłem gonić Adama z resztą - dojechałem ich po 30-40min. Zdaje się, że wyjechało ich więcej, ale błotne przeprawy wyeliminowało kilka osób :niewiem:
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: I zlot forum YAMAHAXT.PL - temat ogólny

Post autor: blur »

Artur nawet nie wiedziałem że się wypierniczyłeś, czyli prawie każdy leżał albo miał inne przygody :) no strasznie się dałeś sponiewierać, a że tak zapytam, komu opaliłem dłoń po strzale z wydechu ? bo do dzisiaj brechtam ze śmiechu :)
ODPOWIEDZ