czyszczenie gaznika

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

czyszczenie gaznika

Post autor: Tecza »

moto pali bez problemu jezdzi ale jak przejade sie dluzszy kawalek po asfalcie z wieszymi predkosciami to pozniej gasnie i ma problemy z odpaleniem, odczekam papierosa i dalej juz spoko po haldach targa az milo ale tam wiekszych predkosci nie ma

wiec dzis wzialem sie za zawory jest ok wyciągnąłem gaznik jakos nie byl usyfiony w srodku(bynajmniej dla mnie)ale ze sie na tym nie znam to na co zwrocic uwage przy czyszczeniu ,a nie chce tego zepsuc do konca,tak zebym na regulacje dojechal,

przejże jeszcze instalacje elektryczna na wszelki wypadek

a moze ktos mial podobny problem??

pozdrawiam
Myszak

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Myszak »

U mnie też to czasem wyskakuje, ale wynika to z tego, że filtr paliwa dałem w złym miejscu i lekko zagina się przewód paliwowy, co utrudnia przepływ benzyny.
Schoolboy
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 wrz 2013, 19:19
Motocykl: XT 600 3TB

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Schoolboy »

siemka
sprawdź \ wymień paliwo (woda, syfy, jakość)
podmień świece oraz cewkę zapłonową być możne gdy się nagrzeją dostają przebicia tak samo jak impulsator koło alternatora.
za mała przerwa na zaworach, gdy się nagrzeją tracą luz i zawór Cie trzyma, proponuje je trochę zwiększyć niech klekoczą zobaczysz co się dzieje

przy czyszczeniu gaźnika nie popiernicz nic z poziomami paliwa
delikatnie z dyszmi, dobrym śrubokrętem bez używania drutu jak to niekiedy robią, rozkalibrujesz dysze. Tylko czysta benzyna lub środek do gaźników i powietrze. Wszystko z wyczuciem.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ArturS »

https://picasaweb.google.com/1034218078 ... redirect=1
a dokładniej ta fotka może być odpowiedzą ;)
Obrazek
Miałem tak samo. Później jeszcze spieprzyłem ustawienie poziomu paliwa w komorze pływakowej i problem powrócił (w serwisówce jest błąd odnośnie poziomu pływaka metodą pomiaru na odwrócony gaźnik).
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Tecza »

podejscie nr 2 do gaznikow i tam gdzie wlatuje paliwo bylo dosc mocno zawalone ale juz opanowane, ale okazalo sie ze blaszka numer 18 jest wlozona do gory nogami najlepsze jest to ze nie przezemnie ,juz tak bylo(zabkiem na dol) wiec zlozylem jak byc powinno teraz gamon targa nawet żwawo najwazniejsze ze nie gasnie po dluzszej jezdzie ,na postoju ladnie sie wkreca jednak jak jedzie na wyzszym biegu zdaza mu sie przerywac bedzie walka cdn

WP_000200.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Tecza »

a zapomniałem o najważniejszym od momentu zmiany tej blaszki strasznie ciężko odpala bardzo ciężko ,ostatnio musiałem poczęstować go autostartem i dopiero dal rade
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Pawlo »

Tecza pisze:jednak jak jedzie na wyzszym biegu zdaza mu sie przerywac bedzie walka cdn
Zobacz jak jest ustawiony gaźnik podciśnieniowy względem głównego - powinien otwierać się dopiero jak główny będzie otwarty na 7mm. Szarpanie/przerywanie przy równej jeździe to typowy objaw za bardzo skręconego gaźnika podciśnieniowego względem głównego (za wcześnie się otwiera) - przerabialiśmy temat z Pieknym przy próbach tjuningów na tym gaźniku :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: Piekny »

Potwierdzam, drugi gaźnik powinien otwierać się po około 7mm pierwszego, zbyt wczesne otwieranie gaźnika podciśnieniowego będzie skutkowało zalewaniem po nagłym odkręceniu, kosmicznym spalaniem i ogólnie nieprzewidywalną pracą na jałowych.
ural2
Lubiący błoto
Posty: 56
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:45
Motocykl: Yamaha xt 600 1994
Lokalizacja: Dubiecko

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ural2 »

Koledzy mam problem.
Rozłożyłem iglice z podciśnieniowego gaźnika i nie wiem teraz jaka ma być kolejność składania. Chodzi mi o ta mala sprężynkę na iglicy miedzy którymi podkładkami. Z manuala nie mogę się dopatrzeć i nie jestem pewien na 100%.
Pomoże ktoś???
Zacznijmy od góry......
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: czyszczenie gaznika

Post autor: ArturS »

Obrazek
ODPOWIEDZ