Wymiana tłoka TT600R

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: homeraczos »

no i wypadało by głowice chociaż trochę odświeżyć głowice to znaczy lekko splanować na tafli szkła z drobnym papierem 400-600-800 nie mogą zostać żadne rysy ani nie mogą wyokrąglić się brzegi wystarczy że znikną ślady po starej uszczelce

zanim rozbierzesz zawory ułożyć głowice do góry nogami i nalać nafty prawie na równo z płaszczyzna wtedy trzeba sie przyglądać w otwory dolotowe i wylotowe czy nie wycieka jak głowica jest szczelna nie powinno ubyć nafty np po godzinie

jeżeli ubywa nafty trzeba dotrzeć zawory pastą do zaworów można to robić wkrętarką na niskich obrotach używając obrotów lewo prawo na przemian

podpiąć zawory z wkrętarką można dopasowanym wężykiem gumowym i małymi opaskami zacisnąć jest to mozolne ale efektowne i oczywiście nowe uszczelniacze zaworowe

opisuje tu że tak powiem prowizoryczną regeneracje głowicy

można też ją oddać do regeneracji w moich okolicach jest to koszt około 150

nowy tłok 300
uszczelki 100
szlif 100
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Co do planowania byle szpilki wykręcić z głowicy bo to niełatwa trudność a planowanie tak małej powieszchni to ok 30 zł .
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: ArturS »

No właśnie, z tymi szpilkami jest straszna lipa. W 3AJ musieli mi jedną dorabiać, w 3TB nie ruszałem.
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Piekny »

A ja za wymianę uszczelniaczy, dwóch zaworów, regeneracje jednego gniazda, docieranie wszystkich i planowanko 90zł :confetti:
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Piękny ale zawory masz skracane z astry albo lanosa bo to jedno i to samo :lol: byle z głową to zrobić to tanim kosztem idzie japonnie ogarnąć ;)
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Piekny »

JAWKA SIEDLCE pisze:Piękny ale zawory masz skracane z astry albo lanosa bo to jedno i to samo :lol: byle z głową to zrobić to tanim kosztem idzie japonnie ogarnąć ;)
A "G" prawda :P pisałem o robociźnie a nie częściach.
Żadna rzeźba panie, zawory VESRAH ;)
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

To było tak odrazu że to tylko za robocizne :lol: . Zawory też nowe ładowałem japońskie te droższe, ale gdybym znalazł zakład co obrobi trzonki w samochodowych to połowa kosztów odpada ;)
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

Dzięki za cenne informacje od Was. Na jesień rozbieram maszynę choć nigdy 4-sówa nie robiłem, kilka 2-taktów zrobiłem, ale wiadomo, że to nie to samo: głowica, zawory, rozrząd trochę mnie przerażają ale powoli będę się bawił ;)
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

Rozebrałem silnik, okazało się, że cylinder porysowany, czyli tak jak się spodziewałem. Cylinder już po szlifie i głowica zrobiona. Całe szczęście łańcuch jeszcze niewyciągnięty i jest ok. Dzisiaj zaczynam składać silnik i mam pytanie: czy trzeba coś regulować w gaźniku, czy zostawić tak jak było i odpalać ???
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: szpadyzor45 »

Odpalaj i wyreguluj po zagrzaniu bo pewnie będzie tego wymagał.
ODPOWIEDZ