Podstawowe modyfikacje w XT

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tomaszo »

To jest myśl, bo amor działa spoko, ale mam za nisko dupsko, a zamiana na sprężynę z 3tb to by nie był zły pomysł, bo wszystko jest tak jak powinno być, tylko mi fest siada nawet jak zrzucam z kosy, dlatego chcę spróbować z regulacją sprężyny, bo to bez problemu dla mnie jest do ogarnięcia. Z nabijaniem gazu do amora, to muszę jeszcze trochę poczekać, nie mam reduktora do azotu, ani butli w domu, ale u znajomego stoi i był bym w stanie to wykorzystać. A sam amortyzator chyba by trzeba było do tego przystosować, dlatego zaczynam od prostych rzeczy.
Wiem że prawie 30 letni amor ma prawo wymagać regeneracji i pomiarów sprężyny, dlatego zaczynam od najprostszych czynności. A dopiero potem będę kombinował, a mam możliwości, bo pracuję w hydraulice siłowej ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Azot do amortyzatora to u wulkanizatora zapodasz który pompuje koła azotem tylko w mojej okolicy tylko do 8 atm ale wstępnie mozna posilić się powietrzem z kompresora (wydaje mi się ze oliwa w tych amortyzatorach az tak się nie grzeje wiec na powietrzu powinien śmigać bez wyczuwalnych różnic ).
Jak się nie boisz i brzydzisz druciarstwa to bez większych kombinacji podkładając w adekwatnym miejscu adekwatny kawałek elastometrycznego materiału np gumy można osiągnąć efekt zmiany przełożenia jakie jest przekazywane na amortyzator z wachacza .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tomaszo »

Po podkręceniu sprężyny amor dalej pracuje, jest trochę sztywniej, testowane na hołdzie i w piaskownicy, jak dla mnie odczucie in plus, jedynie mam za twardy przód, bo mi chce ręce urwać...
A fabryczny amor w 3aj ma zaworek do nabijania gazu? Bo nie wiem, nie zwróciłem uwagi jak dokręcałem sprężynę.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Znajomie to jak dla mnie brzmi :) .Moje xt pracuje w oparciu o bazę z 3aj sprężyny w przednich lagach mam z 3aj bo są miększe i dłuższe w swojej charakterystyce praktycznie jak walnę 0.2 bara w amortyzator to też po jeździe mnie napierdzielają łapki ;) .Jednak zawias jakiego uzywam to " rzeźba "rura z 3tb bo dłuższa damper z 3aj modyfikowany pod pierścienie tłumienia w rurze z 3tb .W swoim czasie zastosowałem zawory kompresji i daleko do ideału wystarczy ze ruszę 4 litery gdzieś wyżej w góry za kimś wartosciowym na wyczynie i wszystko mi pada przy masie xt .
Ważna jest dla mnie w tym wszystkim trakcja do oryginału 3tb w moim odczuciu jest o niebo lepiej jednak jak wpadnę na górski pokryty kamieniami najprostsze kartoflisko to umieram fizycznie w mgnieniu oka :lol: .Wydaje mi się że chyba nic z tym nie da się już zrobić o ile się przypierdala w jakimś tempie to jest znośnie jak się zwolni to nie ma trakcji i rzuca sprzętem w lewo i prawo więcej przy tym walki niż przyjemności :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Tak ogólnie to myślę sobie ze bez sensu jest takie puste pisanie na publicznym forum ;) - mieszkamy w jednej dziurze ,stykniemy się kiedyś polecimy na jakiś zakazany teren I będzie można sobie ponawijać spokojnie ;).
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tomaszo »

Będę w Bielsku-Białej na mikołajach a potem bd wolny, to już w sumie blisko, to można się ustawić, napisz czy byś był zainteresowany na priv ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Trafiłem na allegro https://zapodaj.net/3f38c63af8a56.jpg.html :P 15 złoty komplet +koszty przesyłki (sferyczne szkła :roll: z czymś takim nie miałem do czynienia )pomyślałem sobie na szybko :P spróbujemy wystrugać z tego coś składanego ;) do jutra zapewne wyschną bo trza to było czymś psiknąć po modach aby przedwcześnie nie zgniły :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Dałem ciała po całości :evil: musiałem zdemontować szkła aby rozebrać plastikowe elementy do spawania i za uja nie umiem tego włożyć wtórnie :oops: . Roztłukłem przy montażu dwa lustra wg zabobonów 14 lat życia do dupy :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

W sumie udało mi się wmontować dorabiane zwykłe lustra . z całej akcji wyszedł dziwny w odczuciach efekt podczas jazdy -dziwnie mi się jeździ z poskładanymi lusterkami :? .A tak to wyszło https://zapodaj.net/863c0d7f19d43.jpg.html
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tomaszo »

Widziałem twoje moto, i w sumie to nie wiem po co Ci lusterka...
Ale upór godny podziwu ;) bardzo dobrze dążysz do własnego celu.
U mnie po wymianie oliwy w zawiasie przednim moto prowadzi się dużo lepiej w terenie, nie jest takie twarde, i dużo lepiej lata po muldach i piasku :D
ODPOWIEDZ