halogeny led hit czy kit?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

halogeny led hit czy kit?

Post autor: k3nd »

Witam, planuję założyć do swojego XT halogeny ledowe ponieważ lampa ustawiona jak najniżej się da bije nadal po znakach i nic nie widać... ale nie uciekając od tematu chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was lub Waszych znajomych miał i mógłby powiedzieć coś na ten temat czy założyć, czy też dać sobie spokój i jeśli tak to jakie te halogeny, by świeciły na drogę i dobrze ją oświetlały a nie po krzakach i by nie wtopić kasy? Ewentualnie może ktoś powiedzieć jak rozwiązać problem lampy, która bije po znakach i czy ewentualnie pójść tańszym kosztem i zmienić żarówki?
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: halogeny led hit czy kit?

Post autor: Gacek »

k3nd - może ci tył za nisko siada może zastosuj twardszą sprężynę ? :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: halogeny led hit czy kit?

Post autor: k3nd »

mój xt ogólnie jest wysoki, a siada ale nie za dużo + mam ustawioną sprężynę na "najtwardszą", wymianę amortyzatora zaliczam już do ostateczności, wolałbym coś z tymi lampami pokombinować
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: halogeny led hit czy kit?

Post autor: TeTe199 »

A może na półkach obniż troche wysokosc , może opona tylna za mała jest albo amortyzator tylni inny . ?
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: halogeny led hit czy kit?

Post autor: novvy »

Jakiś czas temu zainwestowałem w żarówki ledowe bo jeżdżę trochę nocami a fabryczne światło przednie to coś w stylu "szału nie ma" ;-) Kupiłem H4 tego typu: http://allegro.pl/zestaw-zarowek-led-h4 ... ml#thumb/4 ale bez oszukiwacza szyny CAN. Wybór ledów H4 jest duży ale z tańszych propozycji tylko ta żarówka ma diody po prawej i lewej stronie a nie jak większość diody od krótkich i długich świateł tylko na górze. Po zamontowaniu okazało sie, że strumień światła jest dużo mocniejszy niż zwykłej H4 a drugim duzym plusem jest ponad 2 x mniejszy pobór prądu co przy niezbyt mocnym alternatorze w xt 600 ma znaczenie. Zamontowałem też postojówke led na 5 diodach o mocy ok. 1,2 W i tylnią ledową 21/5 o mocy ok. 5 W ale tam juz nie jest za ciekawie bo ledy za ok. 10 zł to lipa. Świecąc na postojówce generuje mocniejsze światło niż zwykła żarówka 5 W ale przy wciśnięciu stopu różnica pomiędzy postojówką a stopem jest zbyt mała. W weekend będę montował podświetlanie licznika i kontrolki na ledzie przez co zaoszczędzę kilka kolejnych Watów kosztem kilku PLN ;-)
ODPOWIEDZ