Sprzęgło hydrauliczne

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: Igorro »

Siema.

Interesował się ktoś tematem zainstalowania sprzęgła hydraulicznego? Może ktoś przerobił temat i chce się pochwailić rezultatami ? Poniżej link do aukcji z alisziteksu nie wiem za bardzo którą klamkę wybrać, która będzie miała odpowiednią wydajność:
https://pl.aliexpress.com/wholesale?cat ... lic+clutch
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: Gacek »

Jest taki produkt jak Rekluse jest to odpowiednik sprzęgła hydraulicznego stosowanego w motocyklach - to o co pytasz -zapodajesz to bardziej hydraulika wspomagająca proces wysprzęglania :roll: .
Jak masz jakieś dylematy" jakiej klamki użyć " to zapodaj chinolowi który tym handluje takie pytanie :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: ArturS »

Jeden z najbardziej zawodnych elementów w KTMach to właśnie hydraulika wysprzęglania. Padają zarówno pompy jak i same wysprzęgliki. Jeśli tak bardzo zawodna jest Magura, to ciekawy jestem jak szybko padnie chinka :roll: Niektórzy, np. w LC4 celowo zmieniają hydraulikę na mechanikę, bo "nie znasz dnia i godziny", co w przypadku motocykli traktowanych turystycznie jest sporym problemem.
No ale.. temat ciekawy ;)
Tank
Lubiący błoto
Posty: 61
Rejestracja: 24 sty 2016, 04:51
Motocykl: R1200GS Adv
XT600Z 3AJ
Suzuki GS110X
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: Tank »

Z kolei nie znam nikogo, komu w BMW by te elementy ulegly awarii. Ciekawilo mnie zawsze dlaczego? Hydraulicznie sterowane sprzeglo w GSie 1200 wymaga dokladnie takiej samej sily nacisku na klamkę jak w "linkowym 1100, wiec raczej nie ulzenie kierownikowi bylo tu powodem zastosowania hydrauliki tylko brak koniecznoesci okresowej regulacji chyba i latwosc dowolnego poprowadzenia przewodu hydraulicznego- innych nie znam. Zalet rowniez . Konstrukcja robi sie skomplikowana, powstają punkty potencjalnych awarii. Oczywiscie linka tez jest statystycznie bardzo zawodnym elementem, ale po jej zerwaniu poradzimy sobie awaryjnie chocby kawalkiem drutu, przy hydraulice- dupa. Sprzeglo linkowe w XTeku odbieram jako jego wielka zaletę, zwlaszcza w Czarnodupie.:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: Gacek »

Ja natomiast hydraulikę Magura wspominam z poziomu 2T i ten system jak dla mnie powodował bardziej płynne zasprzeglenie co przy agresywnie pracującym silniku wprowadzało w pewnych sytuacjach swoistą dozę komfortu .
Z reklusem mam bardzo podobne odczucia tyle ze ja śmigałem całe życie na manualnym sprzęgle i pewne nawyki używania weszły mi głęboko w krew i ja się meczę z takimi systemami bo mam inne odruchy :? .
Ja w swoim xt zastosowałem po prostu dłuższą dźwignie na silniku - na pewno nie jest to dla mnie funkcja na jeden palec (bo szybko by mi wysiadł :P - mało komfortowe ) ale jest zdecydowanie lżej :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzęgło hydrauliczne

Post autor: fakir »

A jak się odpowietrza to badziewie? ;)
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
ODPOWIEDZ