Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
zgred
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 25 lut 2014, 09:59
Motocykl: XT600Z Tenere

Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Post autor: zgred »

Witajcie, w mojej 3AJ mam zajechane tuleje gumowe w górnej półce, pytanie jak to wyjąć bo siedzą mocno i co ważniejsze skąd wziąć nowe? Da się to dopasować od czegoś? Ktoś przerabiał ten temat? W akcesoryjnych nic nie widzę a wolałbym uniknąć wizyty w ASO ;)
zgred
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 25 lut 2014, 09:59
Motocykl: XT600Z Tenere

Re: Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Post autor: zgred »

Dobra, wiem już jak je wyjąć - prasa hydrauliczna, nie wiem tylko gdzie poza aso kupić nowe :(
fryzjer

Re: Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Post autor: fryzjer »

Spróbuj dobrać jakieś silentblocki w sklepie motoryzacyjnym,ale mało prawdopodobne by wszystkie wymiary po pasowały.
Więc,pewnie bez tokarza się nie obędzie.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Post autor: Gacek »

Tak ogólnie nie cierpiałem w tym temacie głębiej - jednak po zmianie risserów odczuwam tez swoisty dyskomfort bo lustra od widzialek w tył mocno drgają :oops: . Moze to już wypracowany wał i silnik , może inna geometria rissera jedno jest moim zdaniem pewne -co byś nie zrobił będzie inne od oryginału , inna sprawa ze zapewne yamaha która akceptuje te ustrojstwa podwykonawców nie wyda ci na swiat nowego produktu co najwyżej możesz liczyć na jakiś leżak magazynowy ;) .
Jak masz wyprasowane elementy to pomierz pi razy drzwi geometrie obadaj organoleptyczni e materiał i poszukaj kogoś kto ci dotoczy dorobi z adekwatnego w twoim odczuciu materiału podobne - tyle ze cały ten proces powinien pochłonąć ci tyle kosztów ze prościej zapewne bedzie zaryzykować zakup używki :roll: .
Ogólnie to powodzenia życzę w całej tej operacji i oczekuje rzetelnego info jak wybrnąłeś z tematu bo na damski wu...j nie klepałem tyle literek ufff :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: Tuleje gumowe w górnej półce - jak to zmienić?

Post autor: 86matusz »

Już kiedyś o tym pisałem
viewtopic.php?f=17&t=5439
Mi się nie udało tego dostać
I zrobiłem sztywno
W ASO koło 50zl za sztukę
http://www.2wheelpros.com/oem-parts/yam ... -part.html
ODPOWIEDZ