regeneracja tylnego amortyzatora

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: Tomaszo »

Ja nie jestem za ideą oryginału, jestem w stanie samemu sobie dorobić dławik do amortyzatora, taki żeby pasowało mi wszystko, tylko potrzebuje na to czasu, mam mój ori. dalej w moto, a na stole rozbebeszony z 660, z komorą zewnętrzną, także tu na plus bo mogę dorobić na podstawie tego co mam i tylko podmianę zrobię do mojego na to co będzie dobre ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: 86matusz »

Mam pytanie czy nowy amortyzator wysuwa się samoczynnie do góry? Tak jak w samochodowych amortyzatorach.
Chodzi mi o usztywnienie trochę tyłu przy okazji regeneracji amora.
Dotocznie sprężyny podobno ponad 200zl, więcpomyślałem że po regeneracji gaz w amortyzatorze będzie go trochę wypychał co zwiększy nieco twardość,teraz się nie da prawie jeździć w. Terenie a z plecaczkiem po leśnych drogach to max 3
0kmh
Regeneracja amorka z nabicem gazu to 250zl z pół roku gwarancja
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: Gacek »

86matusz pisze:Mam pytanie czy nowy amortyzator wysuwa się samoczynnie do góry? Tak jak w samochodowych amortyzatorach.
Chodzi mi o usztywnienie trochę tyłu przy okazji regeneracji amora.
Dotocznie sprężyny podobno ponad 200zl, więcpomyślałem że po regeneracji gaz w amortyzatorze będzie go trochę wypychał co zwiększy nieco twardość,teraz się nie da prawie jeździć w. Terenie a z plecaczkiem po leśnych drogach to max 3
0kmh
Regeneracja amorka z nabicem gazu to 250zl z pół roku gwarancja
W tej konstrukcji nawet stary powinien tak pracować ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
zgred
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 25 lut 2014, 09:59
Motocykl: XT600Z Tenere

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: zgred »

Czy ktoś może polecić jakieś miejsce gdzie solidnie zregeneruję zawias tylny do 3AJ w cenie poniżej 1000zł?
mallory

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: mallory »

Kantorski Marek. Naprawa i regeneracja amortyzatorów motocyklowych i samochodowych Oponie google: 5,0
Rzepińska 13, Poznań
691 863 960

Kiedyś do niego dzwoniłem - 200-300 PLN za XT.
zgred
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 25 lut 2014, 09:59
Motocykl: XT600Z Tenere

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: zgred »

Dzięki to obok mnie zobaczę czy się podejmie. A czy ktoś może próbował wsadzić do XT amor od czegoś innego z sukcesem? Najlepiej jakiś nowocześniejszy.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: Gacek »

Tak z ciekawosci zapytam zgred twój "niedosyt " polega na ? :mrgreen: .
ja się gesto bawiłem - oczywiscie nie jestem ekspertem :) jednak w moim odczuciu system tłumienia - przeniesienia pracy amortyzatora w tej konstrukcji jest okreslę to "zacofany " włosi wprowadzili sporo modyfikacji poprawek do tej bryły jednak to były modele okreslane jako tt a nastepnie ttr .
Jak to niektórzy ludzie okreslają "lepić z gówna bata wyjdzie smród " w moim odczuciu to nie amortyzator nadaje tempa a to z czym wspólpracuje ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
zgred
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 25 lut 2014, 09:59
Motocykl: XT600Z Tenere

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: zgred »

Mjentkie mi to, jako moto bardziej w krzaki miałem exc-r 450 i tam zawiasy pracowały zupełnie inaczej, chciałbym mieć coś chociaż zbliżonego w teresce.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: regeneracja tylnego amortyzatora

Post autor: Gacek »

zgred pisze:Mjentkie mi to, jako moto bardziej w krzaki miałem exc-r 450 i tam zawiasy pracowały zupełnie inaczej, chciałbym mieć coś chociaż zbliżonego w teresce.
Wykreć kosć z xt zapodaj w miejsce styku elastometryczny materiał który nie bedzie burzył pracy ( nie umiem okreslić nazwy tego ptrzybytku dosłownie ) bedziesz miał odczucia poczatkowe jak w "kacie" na PDS , i to by było na tyle .
Ja osobiscie doceniam trakcję jaką oferuje nazwę to " pro link" tył moto nie wedrujej w swojej pracy w takim rozrzucie kierunku jazdy .
Ogólnie masz za miekko zmieniasz sprazynę - nie pasuje ci tłumienie zmieniasz shim oliwę itp .
Zapewne cos ktoś ci skorbnie sensownego do tematu :P ja tylko "troluję to forum" wiec kazdy post naskrobany to minus .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ