Czujnik Ciśnienia Oleju

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
fryzjer

Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: fryzjer »

Witam.
Po ostatnich perypetiach z moim samochodem,gdzie silnik został zatarty :klnie: ,pomyślałem nad wykombinowaniem jakiegoś czujnika,wskaźnika do mojego 2KF,co by mieć bieżący podgląd ciśnienia oleju w silniczku.Tylko za bardzo nie wiem jak to ugryźć.
Sprzęt leciwy bo rocznik 89,więc wszystko jest możliwe,a takiego zatarcia wolałbym uniknąć.Tzn.w porę zareagować przy gwałtownym spadku ciśnienia oleju.
Przerabiał ktoś z forumowiczów ten temat w XT.
1) Myślałem aby zastosować czujnik ciśnienia.
Tylko od czego :niewiem: ?
Z jakim zakresem :niewiem: ?
W którym miejscu go wkręcić :niewiem: ?
Wiercenie i gwintowanie w silniku odpada.Wolałbym wykorzystać gotowy otwór.
Nie wiem:
Głowica,napęd obrotomierza,okolice dekla filtra oleju?
2) Chciałbym aby był to wskaźnik z podglądem ciśnienia,chyba tradycyjny wskazówkowy coś na wzór tych montowanych w starych Tarpanach i Żukach.Nie wiem może prościej będzie zamontować zamiast wskaźnika, lampkę sygnalizacyjną tak jak we współczesnych samochodach
Ktoś to przerabiał,czy raczej nie ma to sensu?
mallory

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: mallory »

fryzjer pisze:Witam.
Po ostatnich perypetiach z moim samochodem,gdzie silnik został zatarty :klnie: ,pomyślałem nad wykombinowaniem jakiegoś czujnika,wskaźnika do mojego 2KF,co by mieć bieżący podgląd ciśnienia oleju w silniczku.Tylko za bardzo nie wiem jak to ugryźć.
Sprzęt leciwy bo rocznik 89,więc wszystko jest możliwe,a takiego zatarcia wolałbym uniknąć.Tzn.w porę zareagować przy gwałtownym spadku ciśnienia oleju.
Przerabiał ktoś z forumowiczów ten temat w XT.
1) Myślałem aby zastosować czujnik ciśnienia.
Tylko od czego :niewiem: ?
Z jakim zakresem :niewiem: ?
W którym miejscu go wkręcić :niewiem: ?
Wiercenie i gwintowanie w silniku odpada.Wolałbym wykorzystać gotowy otwór.
Nie wiem:
Głowica,napęd obrotomierza,okolice dekla filtra oleju?
2) Chciałbym aby był to wskaźnik z podglądem ciśnienia,chyba tradycyjny wskazówkowy coś na wzór tych montowanych w starych Tarpanach i Żukach.Nie wiem może prościej będzie zamontować zamiast wskaźnika, lampkę sygnalizacyjną tak jak we współczesnych samochodach
Ktoś to przerabiał,czy raczej nie ma to sensu?
W afryce jest lampka sygnalizacyjna, ale podobno jak się zaświeci to już jest za późno...
fryzjer

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: fryzjer »

No właśnie.Dlatego wolałbym wskaźnik a nie lampkę. :lol:
Mallory, a w którym miejscu w tej Afryce jest wkręcony sam czujnik.Orientujesz się?
mallory

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: mallory »

fryzjer pisze:No właśnie.Dlatego wolałbym wskaźnik a nie lampkę. :lol:
Mallory, a w którym miejscu w tej Afryce jest wkręcony sam czujnik.Orientujesz się?
z boku ... Obrazek
fryzjer

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: fryzjer »

Dzięki Mallory za fote.
Ale jak za bardzo nie znam Afryki.Może widziałem ją z dwa razy w realu,więc to foto za bardzo mi nic nie mówi.To Twój sprzęt czy fotka pochodzi z neta?
Czy ten czujnik jest wkręcony gdzieś pod cylindrem??
Nikt inny z forum nic nie do radzi?
Trzeba będzie zamocować na stałe 2 metrowy wężyk do dekielka filtra powietrza,podtrzymywać ręką i tak upalać sprzęta :lol:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: Gacek »

Fryzjer
fryzjer pisze:,,,
Trzeba będzie zamocować na stałe 2 metrowy wężyk do dekielka filtra powietrza,podtrzymywać ręką i tak upalać sprzęta :lol:
udzieliłeś sobie odpowiedzi na własne pytanie ;) podpinasz węzyk pod wybrany punkt z drugiej strony do tego węzyka manometr i masz gotowy wskaznik cisnienia oleju :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: fryzjer »

O zobacz Gacek.Co dwie głowy to nie jedna. :browar:
To był mój żart,a okazało się że nie jest to taki głupi pomysł.
Gacek.Czyli ten górny otwór dekielka filtra oleju można by wykorzystać:
1) Do wkręcenia czujnika ciśnienia a następnie podpięcia lampki sygnalizacyjnej,lub wskaźnika elektrycznego
lub
2) Do wkręcenia przewodu ciśnieniowego oraz manometru.

Którą opcję Ty byś wybrał??
mallory

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: mallory »

Fota z netu... ale mogę porobić kilka fotek jak wrócę bo w tym tygodniu jestem w iralandii::))
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: Gacek »

fryzjer pisze:O zobacz Gacek.Co dwie głowy to nie jedna. :browar:
To był mój żart,a okazało się że nie jest to taki głupi pomysł.
Gacek.Czyli ten górny otwór dekielka filtra oleju można by wykorzystać:
1) Do wkręcenia czujnika ciśnienia a następnie podpięcia lampki sygnalizacyjnej,lub wskaźnika elektrycznego
lub
2) Do wkręcenia przewodu ciśnieniowego oraz manometru.

Którą opcję Ty byś wybrał??
fryzjer po cichu sobie dedukuje i myśle ze bedzie z tym problem :roll: tam jest małe fi jest małe prawdopodobienstwo abyś gdzies dorawał czujnik o takich gabarytach (ale mogę sie mylic ).
Osobiscie jak "rozleje mleko"to je scieram i na drugi raz staram się postepowqac uwazniej roztropniej .
Ja bym nic z tym nie robil a jak już to predzej bym na głowicy (zaslepka wałka , obrotomierz )kombinował :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Czujnik Ciśnienia Oleju

Post autor: fryzjer »

Faktycznie Gacek.Ten otwór w dekielku filtra oleju ma w oryginale gwint M5.
Ja kiedyś ten gwint zerwałem,prze gwintowałem na M6.
Czujnik z gwintem M6,raczej do dostania,ale ciężko będzie uszczelnić,żeby było to trwale,pewnie i solidnie.Chociaż ten otwór od dekielka wydaje się najprostszym rozwiązaniem.
No nic,trzeba będzie się przejść po sklepach motoryzacyjnych,lub szrotach,i zobaczyć czy coś nie podpasuje.
*********************
Gacek wspomniałeś coś o zamontowaniu czujnika w głowicy w miejscu napędu obrotomierza.
Mam pytanie.Jak uważasz.Czy ten punkt zamocowania tego czujnika byłby bardziej "wiarygodny" ,odnośnie realnego ciśnienia oleju w silniku?
ODPOWIEDZ