Dzwoni coś w silniku po remoncie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
szczypior-s3
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2016, 15:04
Motocykl: yamaha TTR600

Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: szczypior-s3 »

Witam kolegów. Właśnie skończyłem remont silnika i po odpaleniu coś w nim dzwoni słychać to w cylindrze, obstawiam że wszystko zrobiłem dobrze.zawory ustawione. Macie jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: glina »

Póki nie wrzucisz jakiejś próbki video to będzie trudno. A nawet z nią będzie ciężko :)
szczypior-s3
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2016, 15:04
Motocykl: yamaha TTR600

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: szczypior-s3 »

Jest taka możliwość że pierścienie są za luźne i dzwonią???
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: kurol »

Na twoim miejscu podjechalbym do kogos kto wie jak ma pracowac taki silnik i ktore odglosy sa niepokajace a ktore nie.
Przynajmniej ja tak zrobilem po zlozeniu silnika bo tez mi sie wydawalo ze dzwoni (i szczerze mowiac dalej sie wydaje)
Najpierw podjechalem do krakowskiego ASO bo po kilku zakupach u nich okazalo sie ze jeden z pracownikow tez ma TTR i od jakiegos czasu jestem traktowany bardziej kolezensko,a potem dla pewnosci podjechalem do krakowskiego speca PKS'a.
Obydwoje stwierdzili ze silnik jak i reszta jest jak najbardziej ok i mam jezdzic i sie nie przejmowac.
szczypior-s3
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2016, 15:04
Motocykl: yamaha TTR600

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: szczypior-s3 »

Pany dziwny dźwięk ustał. Dźwignia od deko robiła dźwięk. Teraz drugi problem sprawdzałem biegi na sucho jak składałem silnik a teraz nie mogę i ich wbić. Co poszło nie tak?
Awatar użytkownika
Mateooo
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:57
Motocykl: Yamaha TT 600S

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: Mateooo »

Co poszlo nie tak to chyba nikt ci nie odpowie dokładnie bo nie wiemy jak to składałeś.Moim zdaniem jeślij dobrze poskładałeś skrzynie biegów późniejbzwróciles uwage na znaki na wybieraku itp to musza być biegi jeslij ich nie ma to problem lezy gdzies podczas skladania
szczypior-s3
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2016, 15:04
Motocykl: yamaha TTR600

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: szczypior-s3 »

Chodzi ci kolego o te dwie kropki żeby się zeszły czy jeszcze o jakieś inne znaki?
szczypior-s3
Lubiący błoto
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2016, 15:04
Motocykl: yamaha TTR600

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: szczypior-s3 »

A jak koledzy docieracie swoje maszyny po kapitalnym remoncie? . PS biegi już ładnie chodzą:)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Dzwoni coś w silniku po remoncie

Post autor: Gacek »

szczypior-s3 pisze:A jak koledzy docieracie swoje maszyny po kapitalnym remoncie? . PS biegi już ładnie chodzą:)
Ludzie którzy zapewne mogli by ci udzielić tak konstruktywnej rady zapewne już nie zyją :lol:
Przyjmując ze remont strzelam robisz co 50 kkm to ile trza by jezdzić aby mieć punkt odniesienia ;) .
Ja mam nie fart :oops: bo padała mi czesto skrzynia w zwiazku z tą usterką czesto miałem okazje weryfikować stan tego co się dzieje miedzy cylkiem a tłokiem .Do dnia dzisiejszego mogę byc mocno zadowolony z własnego druciarstawa :P .
jakie popełniałem z prozaicznego powodu 8-) Jak bym skupulatnie działał siedział by mi w silniku już 5 nadwymiarowy tłok :P . Z własnych perypeti i przepraw z xt mam swój własny praktyczny bagaż doswiadczenia który wyniosłem z obserwacji a nie studiowania czytania opini innych ludzi o temacie :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ