Napięcie łańcucha nanępeowego.

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: kurol »

Ok ja sie poddaje,myslalem ze rozumiem jak to dziala,ale chyba jednak nie :)
Zaczynam zbierac na x-challange.
mallory

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: mallory »

kurol pisze:....
Zaczynam zbierac na x-challange.
:tenere:
Zostaw XT::))) chociaż x-chalnge świetne moto... lekki, mocny, bardzo fajny. I wygląd rasowy.
Na Izim spotkaliśmy francuza co lata Yamahą TTR 600 starą i jest jej fanem, ale też ma x-chelllange'a z nalotem 130 000 km bez żadnych awarii i twierdzi, że w bdb kondycji ciągle jest...
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: kurol »

Nie mam XT tylko wlasnie mocno pelnoletnia TTR :)
Bralem x-challange pod uwage przy zakupie drugiego moto ale w oryginale wlasnie mi sie widzial malo rasowy zeby nie rzec pizdowaty no i oczywiscie znacznie drozszy :)
Poza tym byloby zaraz ze jestem fanem marki,a bardzo daleki od tego jestem.
W robocie siedze,paluchem po ziemi rysuje i wydaje mi sie ze jednak mam troche racji z tym lancuchem.
Jesli wszystkie trzy punkty znajduja sie w jednej linii to wtedy mamy najwieksza odleglosc.
Jesli moto obciazymy lub podniesiemy to odlegosc os kola- os zebatki zdawczej nam sie zmniejsza i lancucha zaczyna nam jakby zbywac.
Nawet jesli lancuch nam sie napina z gory badz z dolu w zaleznosci co aktualnie na motocyklu robimy,to nie ma to dodatkowego wplywu na obciazenie walka zdawczego.
Z przeciwnej strony wahacza lancuch sie luzuje (oczywiscie jesli ten luz podczas regulacji zapewnimy) a kolo moze obrocic sie o pare stopni w tyl lub przod (odciazajac walek zdawczy )niezaleznie od tego co wymusza na nim sam naped.
mallory

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: mallory »

na początku bierzesz pod uwagę trzy punkty i ustawiasz je w jednej linii a później bierzesz pod uwagę dwa punkty - jeden gdzieś znika przy pomiarach - choć wokół niego obraca się wahacz - do tego jeszcze masz rolkę na dole..

Ale tam olać... pilnować luzu trzeba jek producent mówi motora i tyle.

Ciekawszy jest temat x-challange ja nie lubię BMW, ale x-challange lub nawet GS 1150 to dla mnie fajne motocykle i mógłbym mieć.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: Gacek »

Tyle ze producent podaje wartosci dla nowego napedu na ori przełozeniach a realnie róznie z tym bywa wystarczy ze naped jest delikatnie wysmigany (ma nabiegane ) i potrafią robić się cyrki :) .
Jak ktos od praktycznej strony nie "czai klimatu )- tematu to moze mieć po tak zwanch ptokach :geek: .
Jezeli chodzi o temat slizgu - jak się upala do momentu ze zniknie na amen to pozostaje zakup nowego , jednak jak człek kojarzy to jest opcja aby tego nie robić wystarczy w odpowiednim momencie go zregenerowac (druciarskim sposobem ) :D .
Zakup oryginału pozostawić dla zagorzałych fanów zwolenników " oryginalnosci " ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: Dalti »

W zeszłym roku wykosztowałem się na nowy ślizg łańcucha( ten bliżej środka motocykla). Luz łańcucha wyniósł ~4cm na motocyklu bez obciążenia. Zrobiłem może 3000 km i ubyło z 1/3 tej prowadnicy.
Ja swój ślizg zregenerowałem wstawiając gumę z taśmociągu 10mm na kleju Multibond 25, Przejechałem jakieś 2k i zużycie ok 40%. na początku starła się jednego dnia 3 mm zeby dopasowac sie do reszty ,teraz schodzi powoli.wystarczy max. jakies 5tys.
Taniej się nie da. :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: Gacek »

Ja natomiast dzisiaj spoglodałem na swój slizg i wszystko wskazuje na to ze sporo "kiet" zejdzie na nim zanim osiagnie on optymalny fabryczny wymiar 8-) mimo ze lubię upalac na przodzie na 14 trybach .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: kurol »

mallory pisze:na początku bierzesz pod uwagę trzy punkty i ustawiasz je w jednej linii a później bierzesz pod uwagę dwa punkty - jeden gdzieś znika przy pomiarach - choć wokół niego obraca się wahacz - do tego jeszcze masz rolkę na dole..

Ale tam olać... pilnować luzu trzeba jek producent mówi motora i tyle.

Ciekawszy jest temat x-challange ja nie lubię BMW, ale x-challange lub nawet GS 1150 to dla mnie fajne motocykle i mógłbym mieć.
Moze nie potrafie zobrazowac swojego rozumowania,ale ten gosc opisuje wszystko dokladnie tak samo jak mi sie wydaje

https://www.youtube.com/watch?v=G85YbxpIaew
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: Gacek »

kurol pisze:
mallory pisze:na początku bierzesz pod uwagę trzy punkty i ustawiasz je w jednej linii a później bierzesz pod uwagę dwa punkty - jeden gdzieś znika przy pomiarach - choć wokół niego obraca się wahacz - do tego jeszcze masz rolkę na dole..

Ale tam olać... pilnować luzu trzeba jek producent mówi motora i tyle.

Ciekawszy jest temat x-challange ja nie lubię BMW, ale x-challange lub nawet GS 1150 to dla mnie fajne motocykle i mógłbym mieć.
Moze nie potrafie zobrazowac swojego rozumowania,ale ten gosc opisuje wszystko dokladnie tak samo jak mi sie wydaje

https://www.youtube.com/watch?v=G85YbxpIaew
Krótko konkretnie i na temat 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Napięcie łańcucha nanępeowego.

Post autor: mallory »

Zrób doświadczenie... naciągnij łańcuch tak żeby miał 2-3 cm luzu na pustym moto... a później usiądź w dwie osoby na nim... i zobacz co się stanie z łańcuchem. I tyle.
Ostatni post mój w tym temacie... czasami trzeba dać spokój...z rożnych powodów.
Tu jeszcze rozrysowałem ale nie zachęcam do analizy::))) co jest dłuższe "a" czy "c"?
Obrazek
ODPOWIEDZ