Zębatka zdawcza

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
wodar
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 01 mar 2018, 02:34
Motocykl: TA 600, XT 600, R 100/7

Zębatka zdawcza

Post autor: wodar »

Nie mogę zdjąć zębatki z wałka zdawczego. Próbowałem ściągaczem do łożysk, płynem penetrującym i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?
mallory

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: mallory »

A jaki motocykl? Bo chyba nie ten z Twojego opisu? W XT dwa systemy są mocowania, albo pływająca zębatka z zabezpieczeniem (tu może być problem gdy jest wklejona - ale ścigaczem musi puścić) albo przykręcana. Podaj typ moto albo zdjęcie sytuacji.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: Gacek »

jak masz do wyrzucenia tą zebatkę to wytnij to katówką - tylko :idea: "z głową " ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wodar
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 01 mar 2018, 02:34
Motocykl: TA 600, XT 600, R 100/7

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: wodar »

mallory pisze:jaki motocykl? Bo chyba nie ten z Twojego opisu? W XT dwa systemy są mocowania, albo pływająca zębatka z zabezpieczeniem (tu może być problem gdy jest wklejona - ale ścigaczem musi puścić) albo przykręcana. Pod.aj typ moto albo zdjęcie sytuacji.
xt 600 e 1997. Na wałek idzie zabezpieczenie i nakrętka. Wrzucę potem zdjęcie
Gacek pisze:jak masz do wyrzucenia tą zebatkę to wytnij to katówką - tylko "z głową "
Zębatka jeszcze sezon spokojnie polata ale jak nie dam rady ściągnąć to wytnę ją zimą.
fryzjer

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: fryzjer »

No to pewnie masz zużyty wałek zdawczy :panika: i poprzedni właściciel zamontował zębatkę na klej.Ewentualnie obadaj ,czy nie jest podłapana spawarką.Jeśli nie jest przyspawana to,ja bym tak z wyczuciem na szybko podgrzał samą zębatkę,starając się nie grzać wałka.Wykorzystasz zjawisko rozszerzalności metalu..Przed podgrzaniem zamontuj ściągacz i na ciepłej zębatce spróbuj zaatakować tym zamontowanym ściągaczem.
wodar
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 01 mar 2018, 02:34
Motocykl: TA 600, XT 600, R 100/7

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: wodar »

Tak to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateooo
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:57
Motocykl: Yamaha TT 600S

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: Mateooo »

Zrób tak jak napisal Fryzjer sciagacz na zebatke podgrzej zebatke starajac sie nie grzac samego walka dobre napiecie sciagacza i dobry mlotek pod ręka i musi zejsc ;) :tt600:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zębatka zdawcza

Post autor: Gacek »

Grzanie palnikem tego tupu zebatki nie bedzie najlepszym pomysłem - chyba ze amortyzujace gumy wczesniej usuniesz .
Jak nie zamierzasz jej wymieniać to po co ją sciagać ? dla relaksu ? :P .
Tez w swoim czasie trafiła mi sie taka z gumowymi amortyzatorami i miałem problem z demontazem - moze te typy po prostu tak mają :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ