TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: nasiono »

Witam. Ostatnio po dłuższej trasie ponad 200km non stop. Pojawił się duży wyciek z uszczelki pod cylindrem. Jednak tylko po prawej stronie silnika. Mieliście może taki przypadek? Maszyna ma 15 tys przebiegu i nie było chyba tam nic ruszane.
Zastanawiam się co mogło być przyczyną. Oraz w jakie uszczelki powinienem się zaopatrzyć?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: ArturS »

Po prawej stronie silnika jest kanał olejowy. Jeśli z jakiegoś powodu puści uszczelka, to zostaje zrzucanie głowicy i wymiany jej wraz z uszczelką głowicy.
Potrzebne
1. http://yamaha-tt600.riderparts.pl/produ ... 0-08178-00
2. http://yamaha-tt600.riderparts.pl/produ ... -00-athena
Ale zdemontować trzeba też kolektory i napinacz łańcucha rozrządu, mogą być potrzebne dwie, a właściwie trzy kolejne uszczelki, a to już się staje mało opłacalne, bo jest komplet pod całą górę silnika http://yamaha-tt600.riderparts.pl/produ ... a-xt-tt600
Przy okazji można zrobić porządki typu pomiary, wymiana uszczelniaczy zaworowych itp
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: nasiono »

Czy z tymi uszczelkami nie ma problemów? Nie znam tej firmy. Co mogło być powodem tej awarii, czy mogło się to stać od złego poziomu oleju lub przegrzania?
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: Dalti »

nasiono pisze:Czy z tymi uszczelkami nie ma problemów? Nie znam tej firmy. Co mogło być powodem tej awarii, czy mogło się to stać od złego poziomu oleju lub przegrzania?
Jak by był za duży poziom oleju, to pierwszy objaw miał byś widoczny już w odmie.nie napisałeś na jakim oleju jeździsz i gdzie ten sprzęt użytkujesz .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: Gacek »

Nasiono - powiem ci tak .
Potrzebujesz niestety cały zestaw uszczelek pod cylinder i głowicę -zapewne uszczelnienie kanału olejowego ci pusciło .
Jak bedziesz rozbierał to przy skrupulatnych ogledzinach powinienes wyłapac co było nie hallo i padło ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: nasiono »

Jeżdżę na oleju "motul 5000". Jeżdżę codziennie do pracy 5km i sobotnie wypady asfaltem. Staram się jeździć ekonomicznie więc nie piłuje sprzęta. To była pierwsza dłuższa wycieczka i od razu olej wywaliło. Dodatkowo wywaliło olej z lagi amortyzatora i zalało nowe klocki. Ogólnie to mam nadzieję że zrobię amortyzator i da się dojechać do końca sezonu bez remontu silnika. Czy te uszczelki są porównywalne do atheny ? Może lepiej dołożyć aby dwa razy nie robić?
Awatar użytkownika
Lukas71
Lubiący błoto
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2017, 19:56
Motocykl: Yamaha TT 600 RE

Re: TT600S Leje z uszczelki pod cylindrem.

Post autor: Lukas71 »

W mojej też zauważyłem, że lekko się poci z pod cylindra. Mam zadanego motula 10W40 będę wymieniał na 15W50. Co może być przyczyną ? Martwi mnie to bo Yamaha to mój jedyny środek transportu.
ODPOWIEDZ