Nie odpala po zjeździe z górki.

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
mazi89
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2018, 15:43
Motocykl: Yamaha ttr 600

Nie odpala po zjeździe z górki.

Post autor: mazi89 »

Witam po weekendowej jeździe moje TTR strzeliło focha i nie odpala z kopki. Mianowicie podczas zjazdu ze stromej górki moto zgasł, na równym walczyłem z odpaleniem około 30 min co nie przyniosło rezultatów. Podczas pchania w kierunku domu postanowiłem odpalić go na pycha z dużej górki nieco podkrecilem obroty i pach udało się. TTR weszło na wysokie obroty, zatrzymałem się i regulacją obrotów chciałem zmniejszyć obroty lecz zaczął się dławić to podkręciłem żeby nie zgasł. Kolejną próbę regulacji zrobiłem podczas jazdy wrzuciłem na luz i zmniejszam obroty wszystko ok. Jadę dalej przed zakrętem redukcja na dwójkę na sprzęgle i zgasł. Walka z kopką i nic trzeba pchać kolejna górka myślę zapali na pycha - nic z tego. Dopchałem do garażu parę prób kopania i nic. Parę godzin później dalej kopie i nic jedynie co to jak kopka odbije cofają się spaliny przez airboxa. Dodam że gaźnik były regulowane i czyszczenie przed sezonem. Jakieś pomysły co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Nie odpala po zjeździe z górki.

Post autor: Tygrys »

Może na początek zobacz czy paliwo leci z kranika potem czy sitko w gazniku przed zaworkiem czyste.
mazi89
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2018, 15:43
Motocykl: Yamaha ttr 600

Re: Nie odpala po zjeździe z górki.

Post autor: mazi89 »

Tak paliwo z kranika leci. https://www.manualslib.com/manual/81772 ... 286#manual możesz mi sprecyzować gdzie jest to sitko? Według tego schematu zawór ma nr 28 a to sitko gdzie?
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Nie odpala po zjeździe z górki.

Post autor: Tygrys »

Sitko jest częścią zaworka na schemacie nr 42 trzeba odkręcić srubke i wyjąć korpus zaworka.
ODPOWIEDZ