Lagi ttr 600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Lukas71
Lubiący błoto
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2017, 19:56
Motocykl: Yamaha TT 600 RE

Re: Lagi ttr 600

Post autor: Lukas71 »

Moje pytanie brzmi : Czy zawieszenie z TTR 600 to z regulacją i Öhlinsem pasuje do TT600RE bez konieczności wymiany półek lub innych podzespołów ?
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Lagi ttr 600

Post autor: Dalti »

Lukas71 pisze:Moje pytanie brzmi : Czy zawieszenie z TTR 600 to z regulacją i Öhlinsem pasuje do TT600RE bez konieczności wymiany półek lub innych podzespołów ?
O zawieszeniu które rozumiem chciałeś napisać to nie ohlins (z tyłu ) tylko Paioli z przodu i z tego co mi wiadomo to tam jest średnica lag 43mm a nie jak tt6r 46mm. wiec bez wymiany pułki dolnej i górnej się nie obejdzie.ale to można obejść bo można je dostać za nie drogie pieniądze .
Ale
Prześwit tt600re to 280mm a nie jak tt600r 310mm .kąt zaw. ten sam.Siedzenie jest na wysokości 890mm a w ttr 945. jeśli geometria pomiędzy tymi modelami jest ta sama to świadczy to o dłuższym przednim zawieszeniu.(skok paioli ok 285mm) .Wiec jeśli rama jest ta sama zmienisz kat przedniego zawiedzenia .o ile po czarnym będzie to plusem to w terenie będzie ci przód podnosić do góry..Czyli pogorszysz jego właściwości terenowe.

co do amortyzatora tylnego to jeśli długość jest ta sama to kość łącząca go z wahaczem będzie dłuższa .( w tak chce obniżyć swojego o 45mm wydłużając ten element o 5mmi obniżyć na ladze przód.potrzebuje motocykl bardziej trialowy-góry) jeśli amortyzator jest krótszy to kości będą inne.

Trudno jest mi to zweryfikować bo w okolicy jeździ tt600 belgarda S.

Jednym zdaniem żeby osiągnąć zamierzony efekt musisz wymienić przód jak i tył bo inaczej uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego.

amortyzator HRC 46ohlins. jest w pełni rozkręcany bez inwazyjnej ingerencji w obudowę.
To ze te amortyzatory ulegają uszkodzeni bardziej jest z przyczyny traktowania tego modelu(dual) jak crossa i skakanie takim kartoflem !!!! po parę metrów, wiec źle się to kończy .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Lagi ttr 600

Post autor: Gacek »

Lukas71 pisze:Moje pytanie brzmi : Czy zawieszenie z TTR 600 to z regulacją i Öhlinsem pasuje do TT600RE bez konieczności wymiany półek lub innych podzespołów ?
Na ile się orientuję TAK .
TTR600RE to wersja TTR wzbogacona o silnik z rozrusznikiem zubozona w stosunku do kopanej o skoki zawieszenia .
Analogia jak tt600s do tt600 e ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Lukas71
Lubiący błoto
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2017, 19:56
Motocykl: Yamaha TT 600 RE

Re: Lagi ttr 600

Post autor: Lukas71 »

Gdzie znajdę info o długości lagi ( chodzi mi tą chromowana rurę ). Mam do kupienia przedni zawias lecz jest on w kiepskim stanie. Stał w piwnicy i wydała się korozja. Chce przełożyć środek do moich lag i goleni tylko nie jestem pewien czy długość lag jest taka sama ?
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Lagi ttr 600

Post autor: Dalti »

Lukas71 pisze:Gdzie znajdę info o długości lagi ( chodzi mi tą chromowana rurę ). Mam do kupienia przedni zawias lecz jest on w kiepskim stanie. Stał w piwnicy i wydała się korozja. Chce przełożyć środek do moich lag i goleni tylko nie jestem pewien czy długość lag jest taka sama ?
TT00RE-715mmx46mm to sa dane z larsson.pl i maja srednice taka jak ttr. wersji S,E i tt600 jest 43mm.

masz tu link
https://mike.larsson.pl/pl/category/102 ... ow=gallery
ODPOWIEDZ