Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

Pawlo pisze:Osłona pod silnikiem w takim stanie będzie długo żyła. Też mam wypolerowaną, wygląda gorzej, bo jest skatowana od kamieni, ale się świeci :mrgreen: Raz na jakiś czas wystarczy przelecieć dobrą pastą. Ciekaw jestem czy można w XT wywalić akumulator i zastąpić go kondensatorem tak jak jest fabrycznie w TT-S, zaoszczędziłbyś trochę miejsca kosztem odpalania z rozrusznika.
JA mam w takim stanie silnik i tez się nie świeci jak pierwotnie był polerowany :P jednak wole taki stan od farby położonej na blye jak przygotowane kartery .
alu ma swoje prawa jak ktos kopął "recxznie "w xt z usuwaniem powłok z silnika to zapewne bedzie mial własne doznania .
jak bym miał sie spuszczeć nad osoną silnika w xt to moja oslona jest pancerna i ostatnia sprawą bedzie jej dopracowanie pod katem wygladu ma po prostu przyjmować strzały jakie moto otrzymuje i tu wchodzi wersja uzytkowania :P
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Gacek. No teraz to sie przyjebales.

Wpadasz, czepiasz sie czego popadnie, a zapytany o konkrety milkniesz. Na dodatek, jak ktos przedstawi Ci odmienne zdanie, to zaczynasz sie rzucac i wyciagasz noze. Gowno to, a nie polemika.

Najpierw myslalem, ze jestes po prostu jak baba, ktora zwyknie marudzic co jest zle i co jej sie nie podoba, ale zapytana o to, co chce zeby wg niej bylo lepiej, nie potrafi odpowiedziec. Trudno, taki typ, ale po obecnej Twojej wypowiedzi, w ktorej ni z gruchy, ni z piertuchy przyjebales sie do jakichs historii mocno zbaczajac z tematu (czyli ewidentnie, tylko zeby sie przyjebac). Wydaje mi sie ze jestes najzwyczjniej zwyklym, nieszczesliwym pieniaczem, ktory wyzywa sie zza klawiatury, bo w naturze brak mu odwagi.

Pomimo tego, ze kreujesz sie na "znawce" i "krytyka", ktory moze patraktowac wszystkich z gory. Nie bede Cie juz pytal jaka w takim razie lepsza technologie malowania silnika, niz zastosowana proponujesz. Bo wiem, ze Twoja nastepna, pseudo elokwentna wypowiedz nie wniesie nic konkrentego, no moze poza wylaniem kupy zolci z Twoich wrogo nastawionych do otaczajacego swiata wnetrznosci.

Watek to zadna promocja i nie zalozylem go tez, aby wprowadzac cokolwiek w "Twoje sfery wiedzy", bo masz tak zadarty nos, ze w Twoim mniemaniu nie istnieja ludzie, ktorzy mogliby by to zrobic.

Nie wiem, o ktore spawy Ci chodzi, ale na pewno nie takie, ktore na ramie zostana. Wszystkie miejsca konstrukcyjne nie sa jeszcze zespawane, a tylko przylapane (gdzieniegdzie prowizorycznie mocniej "dolane" jest materialu, zby mozna bylo usiasc, czy podniesc motocykl pasem). Ale Ty i tak tego nie zrozumiesz, bo pewnie gowno wiesz o tym, jak sie lapie spawem drobne rurki scisniete w 3 aluminiowe klocki, gdzie dojscia od spodu "do gory nogami" jest moze 2 centymetry a jeszcze trzeba zapodac drut z materialem zza ucha, bo spasowanie rurek i grubosc ich scianek nie pozwala nawet "cyknac" bez dodania meterialu.

Jak skoncze rame, to zrobie makro na spawach, specjalnie dla Ciebie Panie ekspercie.


Piersiowki spawalem. W zeszlym sezonie narciarskim. Byly sprawdzane na szczelnosc do 1 bara i wygladaly tak:
(tu link do wyzszej rozdzielczosci: https://imgur.com/a/fOR8Omn )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pawlo - Kondensator bralem pod uwage, ale w przypadku pozostawienia obudowy na filtry powietrza to troche skorka za wyprawke, ze wzgledu na kat kroccow dolotowych, ktore z filterkami i tak zajmuja tyle miejsca pod kanapa, ze aku juz nie straszne. Czytaj albo wsyztko albo nic, a z "airboxa" nie za bardzo chce rezygnować, przynajmniej chwilowo, bo koncepcje lubią się zmieniać ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

Wyraziłem tylko swoje wątpliwości :? i o co się plujesz ? .
Na marginesie można prosić od wnętrza spawów przetopów tych piersiówek ? tak chaotycznie zapytam ? i dlaczego twierdzisz ze wyspawałeś to z takiego a nie iinnej grubosci matriału - ja tylko pytam i ew weryfikuę to co zapodajesz .
Mozesz mnie wziąć za czajnik na tym forum i zweryfikowac nie kreuję tu nic od normalnosci typu wyszło nie wyszło ,.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Tygrys »

Cześć ja o baku jak już pisałem spróbuj przymierzyć od komara sporta jest podobny do Mustanga ale niższy ten od hondy słaby predzej od starych dt lub yz (lata 80) .powodzenią.
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: MarcinXT »

Gacek pisze:
MarcinXT pisze:No to tylko odpowiednim malowaniem baku można wyjść z tego problemu. Może czarny pas od dołu do wysokości siedzenia?
Zajebiscie :P dokładnie farba załatwi wszelakie dylematy :lol: .
Jakbyś miał trochę wyobraźni i znał się na temacie to byś tak bezsensownie się nie przypieprzał. Designerzy stosują różne triki, od malowania po okleinę. Bez tego ostatniego znalezione np. na olx egzemplarze wyglądają bardzo słabo.
Generalnie schowaj swoje frustracje do kieszeni, bo to szczególnie nie przystoi starszemu użytkownikowi tego forum.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

W odruznieniu od ciebie tworzyłem do xt zbiornik, kanape i inne sprawy od podstaw ;) .
MarcinXT pisze:
Gacek pisze:
MarcinXT pisze:No to tylko odpowiednim malowaniem baku można wyjść z tego problemu. Może czarny pas od dołu do wysokości siedzenia?
Zajebiscie :P dokładnie farba załatwi wszelakie dylematy :lol: .
Jakbyś miał trochę wyobraźni i znał się na temacie to byś tak bezsensownie się nie przypieprzał. Designerzy stosują różne triki, od malowania po okleinę. Bez tego ostatniego znalezione np. na olx egzemplarze wyglądają bardzo słabo.
Generalnie schowaj swoje frustracje do kieszeni, bo to szczególnie nie przystoi starszemu użytkownikowi tego forum.
Jest cos takiego jak gust i to nie podlega dyskusji :) .
Coobah jest kumaty gosc w dodatku wychodzi mu to profesjonalnie spod łapek 8-) .
Najpiekniejsze jest to ze nawet najbardziej krytyczne uwagi potrafi przełknąć i bez rzucania epitetami robi swoje dalej :goodjob: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

Tygrys - Komara sprawdzalem jak tylko o nim wspomniales. Niestety. Male, waskie i co najgorsza nie posiada praktycznie w ogole wneki na rame. W pip przerabiania, zeby dojsc z tym do ladu :(


Gacek ja nie lykam Twoich krytycznych uwag, bo sa bez sensu i zapytany o ich rozwiniecie, nie masz nigdy do powiedzenia nic racjonalnego na ich poparcie. Ja Cie poprostu ignoruje. Na chwile przestalem, zeby dac Ci szanse na powiedzenie choc jednej rzeczy, ktora ma sens i jakąkolwiek wartość "naukowa". Od razu pozalowalem. Wiecej tego bledu nie popelnie.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: Gacek »

אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: coobah »

O to teraz dałeś czadu :facepalm: . Jeśli tak mierzyles swoją ramę, to nie dziwne że w ogóle nie kumasz o co chodzi.

To moja ostatnia odpowiedź w Twoja stronę....
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Pokrak traktowny fleksem, czyli "The Gimp"

Post autor: qpa »

Gacek nie rób syfu w porządnym temacie ... zlituj się.
ODPOWIEDZ