Podnóżki TT600R

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

kurol pisze:Prawy podnozek zostawiles ten malutki oryginalny ?
tak ,ale on jest przerobiony(spójrz na pierwsze zdjęcie ).ten schemat niemiecki prawego P. ma jedna wadę nie ma ogranicznika/odbijaka żeby nie przełamać kopki.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Pawlo »

Dalti pisze:Na komórce i na innym laptopie widać zdjęcia po wylogowaniu się z google+ pyzatym poprzednie zdjecia były widoczne jakiś czas a później już nie!?
Z tego co kojarzę to zdjęcia z serwerów google mają ograniczone hotlinki w celu oszczędności ich serwerów - w przypadku zbyt dużej ilości wyświetleń linki się zmieniają lub są blokowane. Polecam korzystać ze sprawdzonych hostingów zdjęć np. flickr.com, imgur.com lub polskich zapodaj.net, fotosik.pl itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Filipe
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2017, 07:42
Motocykl: Yamaha TT 600 R . 2000r
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Filipe »

Bardźo pomocny i konkrety temat,
Już wiem że zastosuje u siebie.
Ze względu na wzrost (197) dodatkowo dołożyłem gąbkę powtórne spienioną. :browar:
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: kurol »

Tez sie z nudow zabralem za podnozki.
Przy moich marnych umiejetnosciach jezdzieckich zmiana ich polozenia pewnie specjalnie nie pomoze ale przynajmniej cholewka buta rozmiar 46 nie bedzie mi sie blokowac miedzy siedzeniem a podnozkiem przy odpalaniu dziada na kosie.
Podnozki zakupilem oryginalne chinskie.
Najmniejsze z endurowatych jakie udalo mi sie znalezc.

https://s.click.aliexpress.com/e/buzVFILq

Pliki dxf od wroga ktore wczesniej linkowalem trzeba bylo pod nieoryginalne podnozki nieco przerobic
Z gieciem blachy 8-10 mm w domowych warunkach moze byc ciezko wiec prawy set bedzie zrobiony z trzech kawalkow.

Tak wygladaja szpeja sluzace do zbudowania setow.


ObrazekObrazek

Lewy podnozek dzisiaj juz przykrecilem.
Wyszedl 35mm nizej niz oryginal i przesuniety jest do tylu o 10mm

ObrazekObrazekObrazek

Za prawy mam zamiar sie wziac miedzy swietami.
Nie wiem jak ostatecznie wyjdzie ale jesli ktos by chcial sprobowac podobnie to plikami .cdr moge sie podzielic.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Dalti »

Widzę ze kolega pełna profesja. zobaczysz ,poprawia prowadzenie moto w terenie.tez te same podnóżki miałem kupić ale pozostałem przy starych ,nie miałem czasu się z tym bawić. :goodjob:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Gacek »

@ kurol w moim odczuciu bardzo ciekawie potraktowałeś temat 8-) .Gen chodzi o sskrucenie albo jak kto woli wydłużenie dystansu do dzwigni biegów .
Ciekaw jestem twoich wrażeń , odczuć z realnej eksploatacji .
Jak można coś zasugerować podetnij lewego seta w taki sposób aby obciążenie jakie przenosi siedziało na dolnym mocowaniu (śrubie jak wolisz.)
W moim xt sam czyniłem tego typu modyfikacje w swoim czasie i mocno byłem zdziwiony z efektów kiedy odczuwałem różnicę w trakcji podczas jazdy kiedy ciężar ciała przenoszony był na podnóżkach :roll: .
W moim przypadku to była tylko różnica rozstawu śrub między mocowaniami setów do ramy .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: kurol »

Cofnalem troche do tylu bo przy kajaku 46 czasami mialem problem z wbijaniem biegow.
Buty mam mocno budzetowe a na jakies sidi crossfire czy cos podobnego jakos nie moge uzbierac pln.
Nie wiem o ile zmniejszy sie ta roznica jak opuszcze dzwignie biegow bo jej jeszcze nie przestawialem.
Nie za bardzo rozumie gdzie i w jaki sposob mam seta podciac.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: Gacek »

Powiem ci tyle jezeli mozna podziałaj tak aby nacisk twojej masy ciala na podnuzek przenosił w pierwszej kolejności siły na dolną śrubę mocowania seta a górna była dla niej wzmocnieniem .
W moim xt nazywając po imieniu "wyjebałem te złomy " z alu miałem wystrugane mocowania pod same podnóżki są z w zależności od wersji gen sttal .
Nie zwracał bym 4 liter nikomu takim aspektem gdybym nie przerobił tego na wlasnych 4 literach .Ogónie nie wzorowałem się nigdy na ttr a w realnie zauwazam ze wszystkie modyfikacje które zrobiłem w xt jak bym ukradł z ttr .
Oś kiery przesunieta w osi główki ramy podnuzki a raczej sety ich mocowanie nieświadomie cos robiłem bo czułem taką potrzebę
Jeszcze raz podkreśle jestem ciekawy twoich realnych doznań poczekam ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: kurol »

Mam gotowa prawa strone.
Zostalo wyglaskac i ew wymalowac.
Ostatnio pilnikiem tak sie najezdzilem na warsztatach w zawodowce :)
Wyciety material na prawy set nie specjalnie w rzeczywistosci pasowal i wlasciwie w wiekszosci byl dawca materialu.
Jeszcze nie jezdzilem i na pierwszy rzut oka wyglada dobrze,ale juz chyba widze dwa mankamenty.
Z racji tego ze trzeba zrobic miejsce na kopke 1/3 podnozka sie marnuje,bo tyle wystaje za buciora (przynajmniej na siedzaca).
Zeby rzeczywiscie mialo to rece i nogi podnozki tez by pasowalo zrobic od podstaw.
Poniewaz cofnalem podnozek o 10 mm w tyl mam teraz mniej miejsca przy kopaniu zeby zmiescic sie buciorem przed podnozkiem.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Dzwigni hamulca ciac chyba nie bede musial bo starczylo regulacji.
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Podnóżki TT600R

Post autor: dlaumor »

na pierwszy rzut oka widać,że podnóżek nie jest gejowaty jak to kulega ,, obzwał,, no super :goodjob:
ODPOWIEDZ