Od jakiego modelu pasuje skrzynia, wał i kartery?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
LOPEZTT600R
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2018, 19:49
Motocykl: TT600R

Od jakiego modelu pasuje skrzynia, wał i kartery?

Post autor: LOPEZTT600R »

Witam szanownych forumowiczów.
Posiadam silnik z oznaczeniem głowicy 2KF, cylinder 3AJ, kartery 1VJ04. Mowa oczywiście o TT600R bez rozrusznika. Po sezonie od remontu pech chciał, że rozpadł się tryb w skrzyni i wszystko w środku zmielone, dlatego zwracam się do Was z kilkoma pytaniami. Dodam, że odpowiedzi na forum nie znalazłem a zaglądałem tutaj regularnie jako gość od 4 lat.

1. Czy kartery od wszystkich XT/TT są takie same? Wizualnie na zdjęciach wyglądają jednakowo.

2. Wał korbowy - czy każdy wał od wersji bez rozrusznika będzie pasował?

3. Skrzynia biegów - znalazłem gdzieś na forum, że skrzynia od XT ma inne przełożenia jak ta od TT. Poza tym skrzynie różnią sie od siebie frezami na których mocujemy zębatkę napędową na wałku zdawczym. Czy długość wałków i ich średnice są jednakowe? Prościej: czy każda skrzynia będzie pasować?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi bo jak sami wiecie ciężko jest do TTR znaleźć w rozsądnych pieniądzach te części.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Od jakiego modelu pasuje skrzynia, wał i kartery?

Post autor: ArturS »

Jakbym zapomniał opisać, to zadzwoń do mnie - tel na stronie sklepu. Dużo pisania. Trochę dziwi mnie oznaczenie na karterze, może już komóś wrócił kopniak i je rozwaliło - w tym roku robiłem kilkanaście silników ttr to takim zdarzeniu.

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ