Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Relacjonowanie wypraw a także planowanie nowych i szukanie kompanów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: ArturS »

Od dwóch lat mówię, że "kolejny wyjazd tylko na starych tenerek", więc...

Rumunia lub Bośnia i Hercegowina, z parciem na to drugie, bo nie byłem, a mam sprawdzone utajnione tracki po terenach, gdzie nie zapuszcza się bez obeznania.
Termin: maj lub czerwiec, ewentualnie wrzesień/październik 2019 (albo i to i to)
Czas wyjazdu: 5-7 dni z dojazdem (liczę wyjazd ze śląska, czyli max 12h dojazd na miejsce)
Wymagania:
1. Yamaha XT600Z Tenere - obligatoryjnie :tenere:
2. Sprawne poruszanie się poza drogami utwardzonymi, szczególnie w terenie górzystym (to robi różnicę)
3. Przygotowanie do spania pod gołym niebem
4. Kamerka i aparat foto (obligatoryjnie)
5. Przygotowanie mentalne i fizyczne do zażywania lokalnych trunków wysokoprocentowych.

Wyjazd bez spiny, turystyczny, spanie głównie pod gołym niebem. Dojazd na miejsce lawetowy dla oszczędności czasu - będę miał 4 miejsca u siebie (w sumie zabieram 5 osób + 5 moto), jak będzie więcej luda (wątpię), to będziemy się dogadywać, załatwienie przyczepki na moto to nie problem.
Motocykl ma być przygotowany do jazdy - trafił mi się już wyjazd z nierozgarniętym jegomościem, który stwierdził, że jedzie trzech mechaników, to przecież nie będzie się kosztował, moto się rozsypało i spaprał kolegom wyczekiwany wyjazd.
Driver ma potrafić jeździć, tj. żeby nie było jazdy na listonosza jak się trafi błoto, piasek, czy luźny kamień i żeby nie było srania w gacie jak trzeba będzie podjechać pod górkę.
Pakujemy się na miękko (rolka, rogal, sakwy), jak najlżej. Jak czegoś zabraknie, to są tam sklepy, karta płatnicza waży najmniej ze wszystkiego.
Przewidywalny koszt total-all, tj dojazd, paliwo, żarło - 600-1000pln

Mam nadzieję mieć już drona, takiego co się puszcza i gadzina leci za obiektem (pewnie coś ze stajni DJI). Chcę mieć z tego zajebistą pamiątkę w postaci filmiku i masy zdjęć :mrgreen: Stąd też moje parcie na to, że każdy ma mieć aparat i kamerkę. Ale aparat, nie telefon z super aparatem. Małpka typu Canon S95 to 200-300zł, foty mega, wyciąga się takiego z kieszeni w kurce jednym ruchem i od razu się foci żeby uchwycić chwilę.
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: dlaumor »

Powiedz mi Kamracie dlaczego mój XT się nie nadaje do tej wyprawy ?
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: dlaumor »

dlaumor pisze:Powiedz mi Kamracie dlaczego mój XT się nie nadaje do tej wyprawy ?
Przepraszam złapałem. To Tenerowy wypad.. nie doczytałem :facepalm:
fryzjer

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: fryzjer »

Artur a ja mam pytanie z ciekawości.
Jak wygląda sprawa papierkowo/urzędowa takich wypraw/ekspedycji po za granicami Polski?
Co z ubezpieczeniem OC?,Kosztami wjazdów do innych państw.?.Czy to trzeba wszystko wcześniej z wyprzedzeniem planować?.
Czy raczej można potraktować sprawę spontanicznie. ;)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: ArturS »

Zupełnie spontanicznie, można z dnia na dzień. Ja zawsze online przed samym wyjazdem wykupuje dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. W Albanii myślałem że się przyda, bo mnie musieli pozszywać, ale się okazało że to zupełnie zbędne. Ale lepiej mieć niż na je mieć. Poza tym nic więcej nie potrzeba. Do BiH i RO nie trzeba paszportu.

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Filipe
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2017, 07:42
Motocykl: Yamaha TT 600 R . 2000r
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: Filipe »

Ja powiem tak no nie odpuszczę, jeśli tylko sprzęt będzie gotowy, to pojadę za wami chodź by na ogonie :)
Obiecuje nie wchodzić w kadr z TTR. Stelaże i duży bak już u mnie na bazie
Do zobaczenia :browar:
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: dlaumor »

Filipe umiesz czytać po POLSKU. To Tenerowy wypad ,, bezapelacyjnie ,,czy cuś. Masz nie tą YAMAHA.
Też chciałem i na starcie odleciałem.
Chyba że polecisz inkognito... jak z bajki ,, karamba,, hehehe ... jaki byłem czubek tak jestem... czas nie zrobił żadnej zmiany w moim łbie :-)
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: qpa »

Jakie trasy dzienne wchodzą w grę?
Awatar użytkownika
dlaumor
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:41
Motocykl: YAMAHA XT600 E

Re: Tenerowy wyjazd - Rumunia lub BiH

Post autor: dlaumor »

Długie, siłowe i pod górę. Spowrotem tak samo ino z górki :-)
ODPOWIEDZ