Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: Fajama »

Witam. Problem polega na tym ze gdy przejechałem się motorkiem po 1.5 miesiąca stania, to gdy jade i odkrecam gaz ma full to zrobi buuuuuu, zwolni i zaraz złapie i znów buuuu zwolni i załapie i tak cały czas a gdy stoję to wkreca sie normalnie do odciny. Co sie stało? Otworzyłem gaźnik a tam w komorze paliwa żółto jakoś, taki osad.. Co to to nie wiem.. Wyczyscilem cały gaźnik ale znów to samo.. Chciałbym kupic jakis zestaw regeneracyjny gaznika, cos polecacie co wymienić a z czym dac sobie spokój? Gaźnik ustawiony prawidłowo idealnie, poziom też.

Podpowiedzieć co można sprawdzić? (elektryczne rzeczy i mechaniczne)
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: Fajama »

Jeszcze jedno, mi się przypomniało, wkładając po tym czasie akumulator to przez 3min wgl nie było prądu, ruszyłem wszystkim i nic, wyjąłem, włożyłem i sie pojawił..


Ogólnie rzecz biorąc to wygląda to bardziej na problem mechaniczny czy elektryczny?
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: Tygrys »

Ja kupowałem zestaw naprawczy do gaźnika u ArturaS zaworek dysze iglice śruba reg mieszanki rurki emulsyjne za nieduże pieniądze. Zmieniłem wszystko oprócz iglic. Hej
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: michcio1985 »

sprawdż czy nie jest zaklejone sitko na gnieżdzie zaworka iglicowego
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: mallory »

A jak membrana? Miałem podobne objawy przy pękniętej... dopiero po naciąganiu pokazała się dziurka...
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: Fajama »

ok w weekend sprawdzę wszystko
Fajama
Po kostki w błocie
Posty: 146
Rejestracja: 18 sie 2016, 17:56
Motocykl: Yamaha TT600 S 1996r

Re: Jakby brak paliwa przy obciążeniu

Post autor: Fajama »

Okazało się że oring który jest na ślubie od składu mieszanki był poryrany. Będę składał go dalej i zobaczyłem jeszcze że iglica w pierwszym gaźniku nie jest idealnie prosto tylko obciera o ściankę tej dyszy... Nie wiem, spróbuję jakoś wyprostować bo zaraz coś się wytrze.
ODPOWIEDZ