[tt600s] Malowanie kół.

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

[tt600s] Malowanie kół.

Post autor: nasiono »

Witam. Chciałbym odnowić sobie koła w moto.
Możecie koledzy polecić kogoś kto podjął by się gruntownej renowacji kół tzn. rozkładanie, piaskowanie , malowanie proszkowe, chromowanie lub cynkowanie szprych, składanie kół?
Ewentualnie kogoś kto mógłby tylko rozszprychować i złożyć ponownie koło na Podkarpaciu ?
Drugie pytanie jeśli zdarzyło by się zerwać szprychę przy tym zabiegu, gdzie można dokupić ew. dorobić jakiś zamiennik.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: [tt600s] Malowanie kół.

Post autor: Tygrys »

Cześć niestety w japoncach szprychy strasznie rdzewieja a zwłaszcza w używanych w terenie nie pomaga ani nasaczanie ani grzanie wiec z możliwością utraty szprychy trzeba się liczyć.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: [tt600s] Malowanie kół.

Post autor: coobah »

Paweł Król z Bielska Białej to ogólnopolski guru od kół (szczególnie cross enduro). Proponuję kontakt. Chciałem założyć felgę 19 na ori przednia piaste od 3TB. Poszło szybko, sprawnie i wcale niedrogo.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: [tt600s] Malowanie kół.

Post autor: Pawlo »

Mój sąsiad robi takie rzeczy od A do Z. Z kołami robi wszystko, u mnie np. przerabiał szprychy w tylnym kole na większą średnicę z rozwiercaniem piasty i obręczy, gwinty walcowane tak jak w oryginale, a nie nacinane, także nie ma lipy. Koło wyważone statycznie bez użycia ciężarków - poprzez naciąg szprych. Jak będziesz zainteresowany wysyłką koła to poniżej link z namiarami.
https://www.facebook.com/JP-1960-ko%C5% ... 625127242/
Obrazek
nasiono
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 20 lis 2016, 21:21

Re: [tt600s] Malowanie kół.

Post autor: nasiono »

Wielkie dzięki Panowie!
ODPOWIEDZ