ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: kurol »

Dalti ma byc czuc znaczaca roznice w pracy zawieszenia podczas krecenia pokretlem przy zbiorniku z gazem?
Amortyzator mialem robiony w zimie u krakowskiego speca ale jakos roznicy wyczuc nie moge.
Nie chodzi mi raczej o odczucia drogowe bo raider ze mnie marny i w bardzo ciezki teren sie nie zapuszczam :)
Bardziej mi chodzi czy ma byc czuc roznice przy skakaniu dupskiem po kanapie :)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

kurol pisze:Dalti ma byc czuc znaczaca roznice w pracy zawieszenia podczas krecenia pokretlem przy zbiorniku z gazem?
Amortyzator mialem robiony w zimie u krakowskiego speca ale jakos roznicy wyczuc nie moge.
Nie chodzi mi raczej o odczucia drogowe bo raider ze mnie marny i w bardzo ciezki teren sie nie zapuszczam :)
Bardziej mi chodzi czy ma byc czuc roznice przy skakaniu dupskiem po kanapie :)
MA,bo to zwykły zawór w przepuszczający ilość oleju do zbiornika kompresji.przy całkowicie skręconym ma być czuć ze jest twardsze. ja u siebie mam 8 bar . spytaj ile ci tam nabili. bo jak będzie za dużo to zawsze będzie twarde dobicie czy na skręconym czy odkręconym. Po prostu nie będziesz w stanie tego odczuć i całe ustawianiem pokrętłem będzie do duu.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: kurol »

Fabrycznie jest tylko 8 bar czy u Ciebie?
Amora robil krakowski Pekaes i jest to jeden z niewielu grzebaczy o ktorym nie slyszalem ani jednej zlej opinii wiec mysle ze zrobil jak trzeba.
Moze mam zmysly malo wyczulone bo jak skladalem w zimie paioli z przodu,to dokad lagi byly luzem i bawilem sie regulacjami to roznice zdecydowanie czulem.
Ale jak juz wszystko bylo do kupy poskrecane w motocyklu to te roznice juz raczej malo wyczuwalne byly i w slepym tescie nie wiedzialbym przy ktorych srubkach bylo krecone.
Caly czas mowie oczywiscie o bujaniu na stojacym motocyklu a nie probach terenowych.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Gacek »

kurol pisze:Dalti ma byc czuc znaczaca roznice w pracy zawieszenia podczas krecenia pokretlem przy zbiorniku z gazem?
Amortyzator mialem robiony w zimie u krakowskiego speca ale jakos roznicy wyczuc nie moge.
Nie chodzi mi raczej o odczucia drogowe bo raider ze mnie marny i w bardzo ciezki teren sie nie zapuszczam :)
Bardziej mi chodzi czy ma byc czuc roznice przy skakaniu dupskiem po kanapie :)
kurol -raczej skacząc po kanapie nie odczujesz róznic - to pokretło przy zbiorniku steruje predkoscią kompresji ;) .
Przy turystycznym upalaniu w moim odczuciu ciezko wyłapać ten niuans ale przy okresowej wymianie oliwy szybko zauwazysz róznice :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

skala cisnienia sięga od 10-20bar. w zależności od długości pojemnika . w tym przypadku ok 10Bar. im wiecej tym mniej to będzie wyczuwalne.ja i tam mam dosyc twarde zawieszenie przy skręconej sprężynie 20mm od początku górnego gwintu.Ale to sa preferencje dla mnie (86kg+10 obiór ) jesli mniej ważysz a masz więcej skręcone to już masz zły sag.Zobacz ile ci opada dupa po twoim ciężarem.
ja daje tyle(Bar.) bo mi pasuje .po co mi regulacja której nie można nic regulować. :niewiem:
W miejscu skacząc to mażesz mieć wrażenie ze opada wolniej (wrażenie twardszego)
najlepiej przeleć się jakaś droga kamienistą. ;) to na pewno odczujesz różnice.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2018, 15:27 przez Dalti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: kurol »

Sag'u nie ustawialem chodz oczywiscie na poczatku mialem szczere checi i byl to dla mnie punkt obowiazkowy :)
Doczekac sie nie moglem zeby dziada w koncu odpalic,mialem ustawic potem a ze do regulacji trzeba prawie cala dupe rozebrac jakos zeszlo.
Nawet sobie porzadne klucze hakowe beta na te okolicznosc sprawilem.
Z przodu tez chyba mozna sag regulowac poprzez zmiane dlugosci tulejek miedzy sprezyna a korkiem to w zimnie sie kompleksowo za to zabiore.
Wogole to w zeszlym roku nawet nie wiedzialem co to sag i czym sie to reguluje i z tylu sprzezyne calkiem zluzowalem zeby lepiej siegac nogami do ziemi bo pomimo 188 cm wzrostu jakos nie specjalnie to sieganie mi sie udaje :)
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

No to pozazdrościć wzrostu (moje 181). Ja to mysle zeby go obnizyc do 91-92 cm .wyższa koza nie przeszkadza ,wręcz przeciwnie. Czym wyszcza ,większy prześwit to lepiej śmiga w terenie. wcale mnie to nie przeszkadza jak i kopajka. Ale w górach po kamieniach i podjazdach to czasami nogi brak w trudnych nie przewidzianych sytuacjach.wtedy te 2 centymetry mogą wiele zdziałać. Jak mi frezer da rade wystrugać nowa kość to może nowy temat o tym założę.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: Dalti »

wiadomość Google

2 kwietnia Twoje konto Google+ i wszystkie utworzone przez Ciebie strony Google+ zostaną zamknięte, a my zaczniemy usuwać treści z kont klientów Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ w Twoim archiwum albumów i na Twoich stronach Google+ również zostaną usunięte. Możesz pobrać i zapisać swoje treści. Tylko upewnij się, że robisz to przed kwietniem. Pamiętaj, że kopie zapasowe zdjęć i filmów w Zdjęciach Google nie zostaną usunięte.

wiec raczej zdjęcia do opisu nie będą widoczne.Nie wspominając o innych forum jakie to niesie konsekwencje,gdzie połowę zdjęć jest wyświetlane z google+szit
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: ttr600 regeneracja amortyzatora ohlins 46hrc

Post autor: terenowiecc »

To dotyczy Google+. Albumów z Google Photos usuwać nie będą.

Profil Google+ można samemu usunąć w każdej chwili, bez utraty zdjęć czy danych z Google Drive.
ODPOWIEDZ