Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Pokaż innym swój motocykl!
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Masterski »

Korba nie ma luzów lekkie na boki ale to norma o zwrocie mogę zapomnieć minęło z 3 miesiące
Łukasz TTR600
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 02 sty 2019, 16:58
Motocykl: Yamaha TTR 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Łukasz TTR600 »

To po ptokach :) jak dół zdrowy żeby jeszcze skrzynia była ok to pół biedy górę tak czy tak musisz zrobić i będzie to latać sprzęgło zmienione zalać nowa oliwą i tyle .
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: rademenez »

Kupił za dobre pieniądze,wyremontuje i bedzie cieszył sie z jazdy Ja w zeszłym roku kupiłem za 8 tysi i teraz też remontuje,przynajmniej sie człowiek nie nudzi
Łukasz TTR600
Lubiący błoto
Posty: 77
Rejestracja: 02 sty 2019, 16:58
Motocykl: Yamaha TTR 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Łukasz TTR600 »

rademenez pisze:Kupił za dobre pieniądze,wyremontuje i bedzie cieszył sie z jazdy Ja w zeszłym roku kupiłem za 8 tysi i teraz też remontuje,przynajmniej sie człowiek nie nudzi
Dokładnie :browar:
Awatar użytkownika
Amadeusz
Lubiący błoto
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2017, 17:57
Motocykl: xt600e 1999
Lokalizacja: Tarnow Malopolska:)

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Amadeusz »

rademenez pisze:Kupił za dobre pieniądze,wyremontuje i bedzie cieszył sie z jazdy Ja w zeszłym roku kupiłem za 8 tysi i teraz też remontuje,przynajmniej sie człowiek nie nudzi
kupilem za 7 tysi silnik brzmiał idealnie jak na singla i tez po sezonie wpadł nowy tlok i kilka pierdółek za 2 tysiące nikt nie mowil ze bedzie lekko tak ze glowa do gory :)
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: terenowiecc »

Nie jest źle. Jak cena była do 5tys zł, to warto.
Na spokojnie sobie porób co trzeba i będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
coobah
Lubiący błoto
Posty: 84
Rejestracja: 11 cze 2018, 17:44
Motocykl: Pokrak
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: coobah »

Nie jest za pozno zeby motocykl zwracac, albo zadac naprawy, tudziez obnizenia cany ze wzgledu na wady ukryte. Dzis rekojmia dziala 2 lata, a jesli kwestia zgloszona jest w przeciagu pierwszego roku od zakupu, to jest domniemanie istnienia wady - to znaczy sprzedajacy ew. musi udowodnic ze nie istniala. W drugim roku juz kupujacy musi udowodnic jej istnienie.

Osobiscie na takim etapie zawezwalbym rzeczoznawce i poprosil o wydanie opinii. Fajnie byloby, aby w opinii bylo napisane, ze uszkodzenia powstaly rowniez w zwiazku z niepoprawnym rozbieraniem/skladaniem/naprawianiem przez poprzednika. Bedzie latwiej sie o co zaczepic. Bo generalnie latwiej jest z rzeczami, ktore "ktos popsul" niz z taim ktore wynikaja z naturalnego zuzycia.

Mysle, ze przy spelnieniu kilku jeszcze drobnych warunkow spokojnie kwalifikujesz sie do wygranej w sadzie (o ile kupujacy nie wystraszy sie juz po pismie od prawnika z zalaczona opinia rzeczoznawcy i nie "dorzuci sie" do remontu)

Jesli jestes zainteresowany tematem, pogooglaj o "zakupie auta z wadą"
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Masterski »

było to tak że gdy byliśmy go pooglądać po jakichś 30 min jazdy z pod głowicy puszczał lekko dymek po szybkim machnięciu manetką powiedzieliśmy że nie bierzemy go w takim stanie bo najprawdopodobniej jest uszczelka do wymiany nie podejrzewaliśmy gwintów nie chciał zejść z ceny zaproponował mechanika który to ogarnie wymieni uszczelkę poskłada wszystko na jego koszt zgodziliśmy się no i to był chyba błąd uszczelka raczej nie wyglądała na zmienioną jak go rozebrałem no chyba że to przez to że gdy puszczał bokiem kompresje przyjarało aż tak tę uszczelkę nie wiem nie znam się zbytnio nie wiem czy chcę go zwracać może gdyby dało się wyciągnąć jakąś kasę na remont ale nie wiem czy chce mi się z tym bawić przebywam w Polsce tydzień i 4 5 tygodni mnie nie ma nie wiem czy nie musiał bym się stawiać gdzieś po sądach czy na jakichś rozprawach także chyba to oleje. mam pytanie bo będę robić szlif chłopaki z Wojtala Garage zaproponowali mi szlif na tłoku wossnera za 550 zł ale gdzieś przeczytałem że lipa w xt, tt z tymi tłokami jakieś problemy z pierścieniami jaki tłok byście polecili żeby to trochę pośmigało po złożeniu ?
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: rademenez »

Też chyba nie chciało by mi się latać po sądach,zrób sobie remont i bedziesz zadowolony.Ja teraz też remontowałem swój silnik,cylinder wysłałem do ArturaS zrobił mi szlif i dobrał tłok TKRJ,cena niska bo połowa Wossnera i ludzie chwalą sobie.
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Ttr 600 2003r Blue nieudany zakup

Post autor: Masterski »

napisałem do nich czy mają możliwości zrobienia na tłoku TKRJ skoro na nim nie ma takich samych problemów jak na tłoku Wossnera ale jak wiadomo to jest trochę loteria
ODPOWIEDZ