Co ile olej po remoncie?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Pawlo »

Masterski pisze:pisali mi że zrobią mi szlif pod tłok wossnera za 550zł
Za co ta cena z kosmosu? :shock:
Z Wossnerem to jest taki temat, że było tu kilka przypadków z wytartymi pierścieniami niedługo po montażu, ale w sumie chyba nikt nie zweryfikował co jest realną przyczyną lub mi to umknęło. Te tłoki są kute i mają inną rozszerzalność, być może przyczyna po części leży w pasowaniu przez szlifiernie. Jeśli ktoś ma jakieś dokładniejsze info to z chęcią poczytam :)
Nie prowadziłem szczegółowych statystyk, ale na forum na pewno najwięcej jest tłoków TKRJ ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: ArturS »

Szlifiernie albo wiedzą jak pasować tłok, albo powinny się o to zapytać. Na odlewanych czasami/z reguły niema info na opakowaniach, pasuje się wg. oryginału. Na Wossnerze, czy Wiseco jest podane. Z Wiseco jeszcze łatwo babola strzelić, bo nie podają w "naszych" jednostkach.

Jeśli najwięcej opiłków w oleju jest po 3 wymianie oleju, to za chwilę się okaże, że silnik młóci olej jak lokomotywa. No chyba, że się coś przytarło w silniku, ale to inny temat. Ja testowo razem ze znajomym założyliśmy max doprężające WISECO http://yamaha-xt600.riderparts.pl/produ ... -xt-tt-600 Drogie to, ale jazda zupełnie inna, szczególnie w TTR kumpla jest widoczna różnica, bo zwyczajnie ma lepszy układ dolotowy (większe gardziele gaźnika, większy i lepszy przepływ powietrza). Ale nawet moja ociężała tenera wstaje na koło z dwójki bez kombinacji ze strzelaniem ze sprzęgła. Ile to wytrzyma, to się okaże już wkrótce. Na razie jeszcze nie dotarte oba sprzęty. Ale po trzeciej wymianie oleju opiłków brak, zapach spalin "czysty, bez oleju". Uszczelek nie wydmuchało, o co się bałem przy tak niskich momentach dokręcania śrub głowicy (29Nm) :lol:
Masterski
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2019, 20:14
Motocykl: Yamaha Ttr 600

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: Masterski »

Pawlo pisze:
Masterski pisze:pisali mi że zrobią mi szlif pod tłok wossnera za 550zł
Za co ta cena z kosmosu? :shock:
Z Wossnerem to jest taki temat, że było tu kilka przypadków z wytartymi pierścieniami niedługo po montażu, ale w sumie chyba nikt nie zweryfikował co jest realną przyczyną lub mi to umknęło. Te tłoki są kute i mają inną rozszerzalność, być może przyczyna po części leży w pasowaniu przez szlifiernie. Jeśli ktoś ma jakieś dokładniejsze info to z chęcią poczytam :)
Nie prowadziłem szczegółowych statystyk, ale na forum na pewno najwięcej jest tłoków TKRJ ;)


Oczywiście cena razem z tlokiem komplet ;)
florek25
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:55
Motocykl: nie mam jeszcze

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: florek25 »

a jaka może byc konsekwencja tak poznej wymiany oleju?
Gosc schodzi z cena, jakby od razu szlif zrobil na nowo po kupnie? wizualnie dosc ladnie wyglada. jezeli tak pozna wymiana oleju to inne szkody moga byc? dopiero sie ucze obslugi motocykla
florek25
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2019, 21:55
Motocykl: nie mam jeszcze

Re: Co ile olej po remoncie?

Post autor: florek25 »

Kaskader pisze:Cena mysle ze 6500 byla by docelowa. Ale rzeczywiscie z tym wosnerem tez czytalem ze jest jakis lipny.
niedługo dobije do Twojej ceny https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-xt ... BWOUZ.html?
ODPOWIEDZ