Jak się ubrać?

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Jak się ubrać?

Post autor: druid85 »

Witam męczy mnie pytanie jak się ubrać na SM? Mam stare ciuszki z crosa gdy jeździłem w terenie lecz jakiś już czas śmigam na SM. Jak wszyscy wiedzą za bardzo nie nadaje się ten zestaw buzer i bluza na śmiganie 130km/h. Myślałem o zestawie turystycznym choćby shima mi się spodobała tzn komplet shima horizon i spodnie shima rift. Testował ktoś ten komplet lub ma ktoś taki? Jednak trochę ten komplet taki bez jaj bez fajnej grafiki dającej charakter crosowki. Icon ma tego czego szukam ale komplet icon raiden to koszt ok 2500 więc troszku sporo na poruszanie się ok 3000km rocznie. Może macie jakieś fajne komplety, coś polecicie? Myślałem o zbroi leat pod kurtkę enduro bo i taką mam lecz czytałem opinie że buzery nadawaja się tylko w miasto nie na prędkości pow 60km/h.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak się ubrać?

Post autor: Pawlo »

Osobiście w ostre upały latam u góry w najtańszej pełnej zbroi (taka jak tu), na to cienka koszulka crossowa, dół spodnie cross + ochraniacze na kolana Polisport Devil. Na środek lata zestaw idealny na każdą prędkość w teren i na asfalt, super przewiewny. Na chłodniejsze dni i dłuższe trasy mam w miarę budżetowy komplet polskiej firmy Funt & Co, kurtka model KR12, do tego są jakieś spodnie do kompletu. W tej kurtce latałem już i w lecie - ma tam jakieś wywietrzniki dodatkowe, i w zimie z podpinką i ciepłym strojem pod kurtką. Daje radę w każdych warunkach oprócz ulewnego deszczu :lol: Spodni z kompletu rzadko używam, jak jest zimniej latam w starych porządnych spodniach skórzanych z jakiegoś kombinezonu, nawet nie pamiętam skąd je mam. Na te spodnie skórzane narzucam tylko te cienkie crossowe, bo ta skóra wygląda komicznie w połączeniu z butami crossowymi, kurtką tekstylną i takim motocyklem :lol: Ale jest mega praktycznie i wygodnie, a to najważniejsze, dlatego wolę taki patent niż męczenie się w tekstylnych spodniach ;) No i przy okazji, polecam odzież termoaktywną do każdego zestawu i na każdą temperaturę.
Obrazek
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Jak się ubrać?

Post autor: druid85 »

Pawlo dziś mierzyłem shime horizon. Fajna kurteczka lecz pani powiedziała że spodnie im nie wyszły i klienci nie są zadowoleni z szerokich spodni. Kurtka bardzo wygodna. Dziś śmiałem w ubraniu od kolegi. Jakoś niewygodnie. Jednak co spodnie i bluza cross chyba nic temu nie dorówna. Myślę że pieniążki wydam na zbroje leatt 5.5 i ochraniacze kolan a resztę mam.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak się ubrać?

Post autor: Pawlo »

druid85 pisze:Jednak co spodnie i bluza cross chyba nic temu nie dorówna.
Wiadomo, ale nie jest to zestaw uniwersalny na każdą pogodę. Weź też pod uwagę, że jest kwestia przyzwyczajenia. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do butów crossowych, a teraz nie wyobrażam sobie jazdy w innych. Musisz dobrać to co Ci pasuje, ewentualnie pójść na mały kompromis ;)
Obrazek
druid85
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwie 2016, 18:01
Motocykl: yamaha tt 600 belgarda 2001
Lokalizacja: Woj łódźkie

Re: Jak się ubrać?

Post autor: druid85 »

Co do pogody to raczej nie wyruszam w trasy na tyle długie by pogoda się znacznie zmieniała. Raczej korzystam z uroków lata. Też jakoś jestem wrażliwy na to jak mi wieje na klate bo jak każdy wie owiewka w TT prawie nic nie daje. Dlatego jak jadę mam taki ochraniacz z pianki na klate i jazda 130km/h czy więcej jakoś idzie normalnie. W kurtce od kumpla po prostu strasznie wieje. Znalazłem https://moto-tour.com.pl/product-pol-11 ... orami.html i https://motoluka.pl/zbroje/113693-scott ... r-d3o.html. Lecz kiedyś pokazywali test buzera podczas slizgu na asfalcie i się rozpadł. Jednak materiały się zmieniają a testów np ochraniaczy z linku nikt nie robił. Z rozmów z kolegą mówił że latem w każdej kurtce i spodniach gotuję się na światłach, a przy naszym grilu między nogami jest jeszcze fajniej.
ODPOWIEDZ