obniżenie XT

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
antii7
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2013, 12:22
Motocykl: simson

obniżenie XT

Post autor: antii7 »

Witam,
czy XT 600 3TB można w łatwy sposób obniżyć? Mam na myśli tutaj wymianę tzw. kości w tylnym zawieszeniu.
Szukałem informacji na ten temat ale nie mogę znaleźć nic konkretnego. Nie wiem jaką konstrukcję zawieszenia ma XT, bo w niektórych motocyklach są proste kości które można zrobić z jakiego z mocniejszego płaskownika.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: obniżenie XT

Post autor: ArturS »

Z tyłu jest konstrukcja bez kości. Jedyna możliwość obniżenia bez większej rzeźby, to wsadzenie krótszej i słabszej sprężyny, np. z 3AJ. Przód można "wpuścić" na półkach.
fryzjer

Re: obniżenie XT

Post autor: fryzjer »

Artur. A stosując sprężynę od 3AJ , w modelu 2KF zyskamy obniżenie motocykla? Czy raczej wysokość się nie zmieni?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: obniżenie XT

Post autor: ArturS »

W 2KF zdaje się jest amor z możliwością przekładania pierścienia położenia górnego kielicha. Nie wiem jak z długością sprężyn 2KF vs 3AJ :niewiem:
fryzjer

Re: obniżenie XT

Post autor: fryzjer »

ArturS pisze:W 2KF zdaje się jest amor z możliwością przekładania pierścienia położenia górnego kielicha. Nie wiem jak z długością sprężyn 2KF vs 3AJ :niewiem:

No faktycznie,jak dzisiaj obejrzałem sobie ten amortyzator,to jest tam jakiś taki element z tworzywa.Nawet nie przyszłoby mi do głowy ,że można nim regulować wysokość tyłu motocykla
Kiedyś,jak miałem zdemontowany amortyzator,to kombinowałem że ten element pełni funkcję ustalającą położenie sprężyny,ewentualnie chroni powłokę lakierniczą sprężyny na styku z kielichem amortyzatora.
ODPOWIEDZ