Wymiana tłoka TT600R

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Dalti »

Pawlo pisze:
Tygrys pisze:Cześć a czemu pierwsza część docierania na najgorszym przecież wtedy są największe tarcia i temperatury i czemu samochodowy -tam nie ma sprzęgla w oliwie wiec skład jest inny -oby nie zaczęło się slizgac. Hej
Poszukaj w googlach artykułu "Docieranie nowych silników wg MotoMana". W skrócie - chodzi o jak najszybsze dotarcie silnika, docieranie na ostro, olej mineralny dodatkowo przyśpiesza ten proces.

Dalti, zestaw dobry, bez pałowania na zimnym długo polata bez niespodzianek 8-)
Dokładnie tak jak Pawlo pisze z mojej strony mogę dodać ze zaryzykowałem z olejem samochodowym bo chciałem zobaczyć jak sprzęgło pracuje i przy okazji obalić mit o ślizgającym cie tarczach sprzęgłowych . 800klm
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Tygrys »

Przeczytałem i nic nowego oprócz tego oleju się nie dowiedziałem swoich sprzętów nigdy nie docierałem powoli oliwę zmieniałem szybko (no moze nie po 30 km )ale było to dawno żadnego moto mana wtedy nie było ale były fachowe książki -porady rajdowcow mechanikow i trochę ludzi którzy znali się na silnikach np w junaku na tłoku fiatowskim miałem zatłoczenie nad pierścieniem olejowy i otworki wiercone jak w ori a szlif był zrobiony na bdb tokarni bez honowania tylko (wyiskrowany) efekt jak po honowaniu i za.......al jak wściekły i nie brał oliwy wiadomo pierścienie się układają dlatego nie wolno rozbierać żeby zobaczyć .w gokartach też nie było czasu na docieranie nowy tłok pierścień i ogień na tor -zacierke usuwalo się między biegami.Masz tylko nowy tłok i pierścienie reszta dotrata jak dobre pasowanie (piekarz nie robił )nic nie będzie. Ale ludzie którzy wydali kilkadziesiat tysi za noje i chcą mieć gwarancję muszą oliwę zmieniać w serwisach i na taką jaką mu dadzą. Hejka.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Dalti »

HEJ.co prawda rzadko tu bywam a ttry już nie mam, to na tym tłoku tkrj nastukałem 2,5k w tym 1k w terenie a następny właściciel(kolega) mówi ze wszystko jest w porządku .to taka małe inf z mojej strony. brać montować i jeździć, poz.
ODPOWIEDZ