Brak iskry, brak napięcia, zwarcie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zajc
Czyścioch
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2024, 04:52
Motocykl: Yamaha XVS 1100; Yamaha XT 600z

Brak iskry, brak napięcia, zwarcie

Post autor: Zajc »

Cześć,

Tenera po miesięcznym postoju odmówiła. Nie mam drygu do mechaniki (z zwodu górnik), a i na fachowy serwis nie mogę sobie obecnie pozwolić. Jak ktoś pomoże i poprowadzi, to myślę, że dam radę.
Oto co zaobserwowałem:

1) brak iskry (na nowej i starej świecy)
2) zwarcie na elemencie zaznaczonym na kolor czerwony
3) nie dochodzi napięcie do kabli zaznaczonych na kolor zielony
4) w starterze w pozycji RUN nie dochodzi napięcie na kable zaznaczone na żółto (silnik normalnie kręci, ale napięcie nie przechodzi dalej po niebieskich kablach), w przeciwieństwie do pozycji OFF- wtedy po naciśnięciu START pojawia się 12V

mam serwisówki, ale niestety ze schematów niewiele rozumiem.

Proszę o pomoc :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 527
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak iskry, brak napięcia, zwarcie

Post autor: Krzsiek »

Obrazek

Wg tego schematu, w przycisk start stop zwiera do masy, wiec w niebieskim masz mase, przed nim w szeregu jest przycisk start. Te dwie rzeczy daja masę do przekaźnika rozrusznika (starter relay), czyli przed przyciskiem start powinno byc 12V zanim go naciśniesz.

Czy cewka działa możesz sprwdzic podłączając pod dwa konektory 12v. Przykrec cewke do ramy - zeby byla masa dla iskry, na kablu do wysokiego swieca tak jak sprawdzasz, do jednego konektora masa, drugi z +12 dotykasz na moent, w chwili kiedy rozlaczasz powinno dawac iskre.


Po jeśli moduł nie daje iskry, sprawdź najpierw miernikiem przełącznik nozki, przełącznik sprzęgła, czujnik luzu. W jednaj pozycji ma mieć przejście w innej nie. Później po drodze sa do sprawdzenia przekaźniki cut off i neutral.

W manualu http://150.254.222.97/serwisowki/XT600_ ... %20(1).pdf
od strony 84 jest krok po kroku pokazana procedura sprawdzania wszystkiego po kolei w przypadku braku iskry.

Poszczegolne strony mozna przetlumaczyc translatorem gogla jako obrazki:
https://translate.google.pl/?hl=pl&tab= ... &op=images

Obrazek
Tutaj krok dotyczacy sprawdzania cewki.
ODPOWIEDZ