Jakie łożyska do kół TTR ?

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
BAdam
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:52

Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: BAdam »

Witajcie!

Właśnie zakończyłem remont silnika w mojej TTRce z 98r. Teraz jeszcze zmienię łożyska i uszczelniacze w kołach i będzie można polatać :D

I tu moje pytania:

1. Jakie oznaczenia powinny mieć łożyska w tylnym i przednim kole? (w manualu do wersji tt600re - nie znalazłem tego)
2. jake wymiary powinny mieć uszczelniacze (simmeringi) do kól?
3. wg rysunku w microfise od tt600r w tylnym kole występuje podwójne uszczelnienie. od zewnętrznej strony jest "cover, hub dust" część nr 19, a od wewnetrznej "oil seal" - część nr 4.

czy dobrze rozumiem, że "oil seal" to zwykły simmering?

czy "cover, hub dust" trzeba wymieniać przy zmianie łożysk?
czy da się go wyjąć bez uszkodzenia?
czy można "cover, hub dust" kupić w sklepie z uszczelnieniami, czy trzeba zamawiać oryginalną część? może znacie jakieś zamienniki?

Dzięki i pozdrawiam!
BAdam
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: qpa »

kupowałem dzisiaj łożyska po 13 zł sztuka, uszczelniacze nie wiem ile kosztowały bo kupiłem je kiedyś przy okazji.


koło tył TT600R rok 98'

Łożyska: Koyo 6004RS takie wyjąłem nie wiem czy to oryginalnie były, dałem NSK 6004DD, łożysk jest 3 sztuki, uszczelniacz ma rozmiar 28*47*7 i nie ma sprężynki taki simering bez sprężynki ;]

przodu nie robiłem ale jak rozbierzesz to napisz co i jak ;]
BAdam
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:52

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: BAdam »

Dzięki za info! :D

oczywiście jak rozbiore przednie koło to dam znać co tam siedzi.

czy ten uszczelniacz o ktorym napisaleś 28*47*7 bez spręzynki - to jest to ten zewnętrzny uszczelniacz? czy masz u siebie podwójne uszczelnienie i czy od środka jest zwykły simering?

dzieki!
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: qpa »

jest blacha na dystansie ten uszczelniacz w który wchodzi dystans i tyle, z obu stron tak samo
BAdam
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:52

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: BAdam »

Ok, dzięki!
BAdam
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:52

łożyska i uszczelniacze przedniego koła TTR

Post autor: BAdam »

Witam!

Jestem już po wyjęciu łożysk z piasty przedniego koła TT600R 98r. i tak jak obiecałem piszę co tam siedzi:

łożyska 6003 obustronnie uszczelniane - 2 szt.
uszczelniacze 22 35 5 - 2 szt.
uszcelniacz napędu prędkościomierza był oznaczony: BJN 43 58 7 - C3 Made in Japan - 1 szt.

Może komuś sie to info przyda.
Pozdro!
BAdam
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: łożyska i uszczelniacze przedniego koła TTR

Post autor: qpa »

dzięki, btw kryte plastikiem czy metalem i jakiej firmy tam były? i co kupiłeś i za ile?

ps było dopisać do tamtego tematu to by było w jednym miejscu
BAdam
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:52

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: BAdam »

z tyłu miałem KOYO uszcelniane metalową blaszką pokrytą plastikiem :D więc nie wiem jak takie uszczelnienie zakwalyfikować. ta warstwa plastkiu była cienka i ze starości odpadała. Zresztą jedne tylne łożysko było juz tak zużyte, że wypadło uszczelnienie razem w koszyczkiem. Dobrze że kólki pozostały na swoim miejscu.

Z przodu były polskie łożyska kryte blachą. Nazwa o ile dobrze pamiętam to coś w stylu PPL czy PLL.

nowych łożysk jeszcze nie kupiłem, ale sklep z którym rozmawiałem ma w tym rozmiarze jakieś amerykańskie kryte plastikiem. Nazwy niestety nie pamiętam.

Natomiast slyszalem że warto włożyć w koła łożyska z większym luzem czyli C3. co o tym sądzicie?
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: Jakie łożyska do kół TTR ?

Post autor: maciek_tt6 »

a pytanie techniczne: czy będą te same łożyska co w ttr do mojej tt 600e?
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
ODPOWIEDZ