Jakie moto kupić?

Wszystko o tym motocyklu.
kilimandzaro
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, 18:49
Motocykl: yamaha tdm850 xtz750

Jakie moto kupić?

Post autor: kilimandzaro »

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad kupnem yamahy xt600.Mam teraz xtz750,b. dobry motocykl,ale nie chce mi sie walczyc z jej waga.I tu pomysl na lzejsza 600-tke.Wspomne tylko ,ze zaden ze mnie Erzberg,motocykl mialby stanac na terenowych oponach ,bez zadnych kufrow ale z mozliwoscia przytroczenia i zapakowania sie do jakiegos wora(wiecie tak po pioniersku:))najczesciej drogi szutrowe,jakies lesne przecinki bez palowania,czasem jakies podjazdy pod gorki(ale bez przesady...kiedys wiechalem xtz pod taka gore,ze pozniej balem sie z niej zjechac:)))ostro bylo:)Niewykluczone tez jakies przeloty po asfalcie tak do 100-wki.
Jestem wysoki 1.91,wiec moto w klebie tez musi byc wysokie.Chcialbym kupic xt tenere(maja takiego klasycznego rajdowego stajla:))i teraz..Czy z owiewka czy bez?
No to atakujcie teraz Panowie,przekonujcie,bo pewnie i tak kupie:))
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, 15:11 przez terenowiecc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem nazwę tematu ;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: Pawlo »

A myślałeś o TT/TTR 600? Spełnia twoje wymagania w 100% i będzie najlżejszym wyborem ;)
Obrazek
kilimandzaro
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, 18:49
Motocykl: yamaha tdm850 xtz750

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: kilimandzaro »

Jasne,ze myslalem ale mam ograniczone srodki finansowe:)Moglbym przeznaczyc na moto ok 6tys.a jak wiadomo w nowo kupionym sprzecie jeszcze cos trzeba zrobic.Jakies pierdoly(lozyska,regulacje) moge zrobic sam, cos powaznego to juz problem.Potem ewentualne dozbrojenie...Przegladajac oferty trafiam na tt za nawet cztery z kawalkiem..ale za taka kwote "pierdol"moze byc duzo o ile skonczyloby sie tylko na tym.Poprostu tt sa drozsze i chyba czesciej jezdzone "na lokcie miedzy drzewami":))
Awatar użytkownika
mateusz50007
Lubiący błoto
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2011, 15:08
Motocykl: XT 600 Z TENERE 3AJ
Lokalizacja: Bodaczów

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: mateusz50007 »

Do lasu to Tenerka tylko 1VJ albo 34L/55w. 3AJ do lasu jest troche za ciężka ale za to na jakieś szutry i droge bedzie chyba najlepsza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
daszek
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 22 kwie 2011, 14:32
Motocykl: Yamaha TT600S
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: daszek »

Za 6 kupisz tt600 ja za swoją dałem 3700 zarejestrowaną w kraju tylko miała pare pierdół do zrobienia z czym się uporałem a teraz z czym innym się męczę z własnej głupoty :lol: tak jak piszesz to idealna dla ciebie jest tt600 bo xt trochę ciężki jest a tt nie nadaje się do hardkurowszego terenu bo za ciężka też jest i w zakrętach ciągnie ją w dół strasznie boję się myśleć jak by grawitacja działa na xt w zakręcie :roll:
"nie ma boga jest motór, motór nasz pan i władca"
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: mazi »

Polecam 1VJ :-)
---
Pozdrawiam
mazi
kilimandzaro
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, 18:49
Motocykl: yamaha tdm850 xtz750

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: kilimandzaro »

Dzieki za wszystkie rady..
Wlasnie!Zainteresowalem sie powaznie 1vj.Nawet znalazlem ogloszenie,tylko cholera daleko bardzo,bo az w Krosnie( jestem z W-wy)cena bardzo przystepna.Motocykl wydaje sie byc dobra baza.Reszte pieniedzy wpompowalbym w moto, by go dopiescic. Dzwonilem do goscia :mowi, ze motocykl nie jest wytluczony,wszystko oryginalne,zbiornik bez wgniotek(czesta przypadlosc tego modelu)widac ,ktos w wiekszosci jezdzil turystycznie asfaltami.Wspomnial tez o sprzegle.. regulacja??bo troche ciagnie.Zakladajac,ze nawet jesli byloby do roboty,to zostaje spora poduszka finansowa:))Koles chce 2900.A z Was panowie to nikt z Krosna,badz okolic nie jest?:)))
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: mazi »

kilimandzaro pisze:Dzieki za wszystkie rady..
Wlasnie!Zainteresowalem sie powaznie 1vj.Nawet znalazlem ogloszenie,tylko cholera daleko bardzo,bo az w Krosnie( jestem z W-wy)cena bardzo przystepna.Motocykl wydaje sie byc dobra baza.Reszte pieniedzy wpompowalbym w moto, by go dopiescic. Dzwonilem do goscia :mowi, ze motocykl nie jest wytluczony,wszystko oryginalne,zbiornik bez wgniotek(czesta przypadlosc tego modelu)widac ,ktos w wiekszosci jezdzil turystycznie asfaltami.Wspomnial tez o sprzegle.. regulacja??bo troche ciagnie.Zakladajac,ze nawet jesli byloby do roboty,to zostaje spora poduszka finansowa:))Koles chce 2900.A z Was panowie to nikt z Krosna,badz okolic nie jest?:)))

Przyjedź na lubelszczyznę, przymierzysz się.
Być może sam pojadę do Wawki do Kumpla, ale to najwcześniej w sierpniu.

W kwestii sprzęgła - albo dojechane, albo źle złożone. U mnie po kupnie było identycznie. Okazało się, że przekładki były w złej kolejności poskładane. Wystarczyło złożyć według serwisówki.

Podstawa to rama, zawiecha. W mojej zawieszenie jest jak na te lata na prawdę w dobrej kondycji (choć tył trochę na Ukrainie dojechałem), dzięki temu przynajmniej ten problem odpada. Silnik zrobisz sobie, a najlepiej budować silnik na karterach i głowicy od młodszego modelu.

Jak masz pytania pisz. Być może ktoś z podkarpacia pomoże, jeżeli masz zdjęcia wrzuć - co będę w stanie powiedzieć po zdjęciach to powiem.
Gdybyś wybierał się na ogląd / zakup mogę pojechać na ogląd z Tobą. Kwestia dogadania terminu.
---
Pozdrawiam
mazi
kilimandzaro
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2011, 18:49
Motocykl: yamaha tdm850 xtz750

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: kilimandzaro »

Dzieki serdeczne.W tygodniu nie dam rady pojechac, facet tez woli weekend.Jesli plany nie zawioda -wskakuje na tdm i robie sobie wycieczke do Krosna obejrzec moto a wtedy proponowana pomoc- Endumazi!, bylaby nieoceniona.Ponizej zamieszczam tresc ogloszenia i zdjecie.Wlasnie nie wiem ,czy nie powinienem wkleic poprostu link do ogloszenia??


Sprzedam zadbanego Crosa Yamaha XT 600,rocznik 1987,palony na rozrósznik,po wymianie akumulatora,oleju,stan techniczny i wizualny bardzo dobry,zarejestrowany,opłacony,godny polecenia,motor ostatnio uzytkowany sporadycznie,nie wytuczony,cena 2900 zł do negocjacji (tekst oryginalny)
image.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Jakie moto kupić?

Post autor: Kula »

jak ktoś sprzedając Xt pisze, że sprzeda zadbanego Crossa, to od razu widać jakie ma pojęcie...

choć wiadomo, może być różnie, jak nie masz daleko to podjedz i zobacz co i jak ;)

edit. już widzę że masz kawałek, niby 2900 to nie dużo...
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
ODPOWIEDZ