łańcuch - pękające rolki

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

łańcuch - pękające rolki

Post autor: maciek_tt6 »

tak jak w temacie, co jest przyczyna tego, mam założony did520o-ring, zrobiłem na nim jakieś 5 tyś km i nawet nie widać zmęczenia i od nowości po ułożeniu się tylko o jedno oczko naciągałem, pękają rolki w nim i w ten czas jak jadę to stuka na zębatce zdawczej jakby skrzynia siadała , jedną wymieniłem to następne lecą lub ta sama, smarowany czyszczony co jazdę
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: łańcuch - pękające rolki

Post autor: Gacek »

Did to podobno bardzo popularna marka wśród podrabiaczy ,podobnie jak inne drogie podzespoły renomowanych firm wiec albo z tej strony leży przyczyna - lub masz w zły sposób napięty łańcuch.Jest jeszcze opcja ze katujesz moto wiec to naturalne ze łańcuch szybciej się zużywa i w takim przypadku 5 kkm to wyśmienity wynik.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: łańcuch - pękające rolki

Post autor: maciek_tt6 »

może być że i podróba to będzie lepiej kupić jakiś tańszy jak ma tak samo się zużyć, tylko mówisz katowanie ale 41km może takiego rwania nie ma, w terenie wiadomo jedzie i podjazdy strome że aż parę razy prze rzuciłem już, tylko że to już jak szutry się nudzą czy trochę lepsze drogi. ale luzów nie ma na boki, nie huczy jakby już wy huśtany był by, hm naciąg no tak że jak pod wahaczem nie dotyka, około 4cm 4,5cm luz ma, szkoda mi zębatek to będzie trzeba pomyśleć nad nowym hm ot rozkmina
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: łańcuch - pękające rolki

Post autor: zul »

maciek_tt6 pisze:może być że i podróba to będzie lepiej kupić jakiś tańszy jak ma tak samo się zużyć, tylko mówisz katowanie ale 41km może takiego rwania nie ma, w terenie wiadomo jedzie i podjazdy strome że aż parę razy prze rzuciłem już, tylko że to już jak szutry się nudzą czy trochę lepsze drogi. ale luzów nie ma na boki, nie huczy jakby już wy huśtany był by, hm naciąg no tak że jak pod wahaczem nie dotyka, około 4cm 4,5cm luz ma, szkoda mi zębatek to będzie trzeba pomyśleć nad nowym hm ot rozkmina

Starrrry prosze PO POLSKU!
ODPOWIEDZ