Ohlins Yamaha TTR 600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: wejnus19one »

W moim przypadku to jest tak, bo jak pisałem mi wąż się przetarł więc mi "wyrzygało" prawie cały olej z amora. Nie radzę jeździć tak bo można zatrzeć tłoczek a regeneracja takiego olejowo- gazowego cuda to przyjemność rzędu 400 zł. Po tym wszystkim i tyłek i tak jest bardziej miękki, już nie to samo co w oryginale ale często nawet czuję się teraz lepiej. Ja z tym pokrętłem też walczyłem ( z tym na zbiorniczku) i właściwie czy ustawiłem na maks czy min, to szczerze nie odczułem różnicy. Moja maszyna to wersja z "kopajsie" a czy na "ruzruchajsie" mają gazówke to już nie wiem :D .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: Gacek »

I jest problem ? :roll:
Mam wrażenie ze naprawiłeś w to w nie własciwy sposób .
W Ohlinsa z reguły automatem nabijają olej aby wykluczyć jakiekolwiek cząstki powietrza w oleju , ilość zalanej oliwy mierzona jest w takim przypadku przez ustawienia na maszynie a łopatologicznie można na tłoku oddzielającym sprężone powietrze od oliwy w zewnętrznym zbiorniku zmierzyć calówką (tylko należało by znać odp wartość )dopiero później dobijany jest gaz o właściwym ciśnieniu aby uzyskać odp parametry pracy dla oleju .Jak uzupełniłeś tylko brakujący olej bez spuszczania ciśnienia to pokrętło regulacji ci nie będzie ci reagować a amortyzator nie będzie pracował jak należy po rozgrzaniu powinieneś szybko odczuć skutki w postaci coraz słabszego tłumienia .
Ale to moje podglądowa diagnoza - Ważne w tym wszystkim jaki typ amortyzatora masz u siebie zastosowany.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: wejnus19one »

Co do typu nie mam pojęcia. Może masz rację w tym , co mówisz, tego moto nie mam zbyt długo i średnio się orientuję jeszcze co i jak działa. Zawiecha rzeczywiście trochę bardziej pływa ale wybiera nierówności ładnie, nawet gdy jadę z "plecaczkiem". Nie mam problemów rzędu dobijania itp, Jest good i mam nadzieję, że tak zostanie :D .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: Gacek »

Zrobisz jak uważasz :roll: testowanie na własnej skórze może okazać się bolesne :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: wejnus19one »

Co masz na myśli mówiąc "bolesne" ? Bo lekko mnie przerażasz :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: Gacek »

Nie wiem co dla ciebie jest trudnego do zrozumienia w tym tekście ? .
Ale moim zdaniem popraw delikatnie wyrażanie emocji bo przerażenie i stan ogólnej szczęśliwości który stosujesz jednocześnie :P Kwalifikuje się na wizytę u jakiegoś doktora od głowy :lol: .
Popraw coś z opisem albo nie wiem co mam ci doradzić .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ohlins Yamaha TTR 600

Post autor: wejnus19one »

Chyba już nie ma takiego specjalisty, co by mi pomógł... ;) . A tak szczerze no to chyba rozumiem już co masz na myśli. Zobaczę co będzie się z tym działo. Najwyżej znów trzeba będzie główkować.
ODPOWIEDZ