olej przez filtr powietrza

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: olej przez filtr powietrza

Post autor: Gacek »

Może pora rozwiązać sensownie ten problem :roll: .Ktoś rzeknie za dużo oleju dla mnie OK ale odma jest (podpięta )pod wałek balansowy a to dosyć wysoki punkt w silniku biorąc pod uwagę typ smarowania tzw "suchą miskę " i to ze praktycznie w karterach zalega znikoma cześć całej oliwy .Moim zdaniem bez wzgl. na typ 0.7 l to maks co udało mi się normalnie odpuscić , jakieś 0.3 lezy w miskach nad głowicą , 0.1 w filtrze i podejrzewam ze nie dużo więcej jak 0.2- 0.3 wypełnia kanały skrzyni ukł korbowy oraz jest rozrzucone po magnecie i sprzęgle.Moim zdaniem ta usterka jest wynikiem usterki na układzie który zasila 2 sekcja pompy smarującej(ale to taki ogólnik).Bezsens zdiagnozowania całej sprawy leży po stronie całkowitego rozebrania i weryfikacji uszczelnień na balansie a potem na wałkach skrzyni w zaleznosci od wersji może dotyczyć też zaślepki na wałku atakującym doprowadzającym oliwę na tarcze sprzęgła . Uważam ze zbyt duży poziom oliwy w układzie nie powinien się objawiać jego brakiem w zbiorniku :!: a wręcz odwrotnie .
Co do szlifu i rzekomej padaki reszty podzespołów to mogę się zgodzić jak masz natłuczone tym 100 kkm :lol: i serwisowane na zasadzie olej ma przebieg 2 kkm wiec jeżdżę nim już 5 rok i nie zmieniam - to samo dotyczy zawieszenia ,ukł hamulcowego itp.Gdzie płyny należy wymieniać przy przebiegach - ale nie tylko bo czas tez robi swoje.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Joshamee
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2011, 17:34

Re: olej przez filtr powietrza

Post autor: Joshamee »

no ok ale wciaz pozostaje problem taki ze ten olej spierdziela gdzies , raz jest raz go nie ma, wykapie pod motor a jakos by to trzebabylo doprowadzic do stanu w ktorym sie cos takiego nie dzieje. Czyli chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie oddanie go mechanikowi od motorow i niech chlop szuka co to moze byc chociaz takim sposobem to mi moze kosztow nawalic na niepotrzebnych wymianach ... wg zegarow motor ma przejechane 15 tys w ciagu 11 lat, a olej jest nowy bo zaraz bo zakupie wymienialem olej i naped
ODPOWIEDZ