Gaźnik

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
erni2012
Lubiący błoto
Posty: 95
Rejestracja: 06 kwie 2011, 18:04
Motocykl: ttr 600

Gaźnik

Post autor: erni2012 »

mam takie pytanie , na ile obrotów powinna być wykręcona śrubka widoczna na zdjęciu , bo dziś przy czyszczeniu gaznika zauważyłem że u mnie jest wkręcona praktycznie na maxs. tak ma być czy trzeba to zmienić?

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: gaznik

Post autor: Tomiacho »

Tą śrubką regulujesz otwarcie podciśnieniowej przepustnicy. Powinna sie otwierać dokładnie w połowie otwarcia gaźnika mechanicznego. Chyba napisałem niezrozumiale. Jak na tym zdjęciu gaźnik po prawej jest otwarty do połowy to dokładnie wtedy powinien się zacząć otwierać tan gaźnik po lewej.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: gaznik

Post autor: qpa »

jak wyżej tylko że gaźnik mechaniczny na 7mm wtedy zaczyna otwierać sie przepustnica w gaźniku podciśnieniowym
erni2012
Lubiący błoto
Posty: 95
Rejestracja: 06 kwie 2011, 18:04
Motocykl: ttr 600

Re: gaznik

Post autor: erni2012 »

a jakie są objawy złej regulacji tej przepustnicy?
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: gaznik

Post autor: mazi »

erni2012 pisze:a jakie są objawy złej regulacji tej przepustnicy?
Z pewnością nie jest to przyczyna Twoich problemów.
Druga przepustnica otwiera się przy przechodzeniu na wyższe obroty (nie wiem przy jakich obrotach to następuje, trzeba zerknąć po wiedzę do serwisówki).

Za odpalanie to nie odpowiada.
Jak będzie źle ustawiona efekty będą odczuwalne przy wkręcaniu na obroty.

PS. Dobrze byłoby sprawdzić w Twoim TTR kompresję, jak go kopałem miałem wrażenie że jest niska - nawet po ustawieniu tłoka przed GMP. Wtedy mimo odprężnika w mojej XT praktycznie można stanąć na kopniak - u Ciebie kopajką można ręką machać.
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ