ttr zimny start

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

ttr zimny start

Post autor: dzunger »

witam
mam taki problem od dłuższego czasu moja ttra na zimno ma problemy z odpaleniem. moto na ssaniu załapie kilka razy sie przekreci po czym gasnie czasami sie zdarzy ze bardzo słabo ale strzela w wydech. Ogolem zeby koza zalapałą musze delikatnie gazu dodac i przetrzymac ze 30 sekund. Pozniej chwile nierowno pracuje na ssaniu(obroty spadają do dolnej granicy i same sie podnoszą).... z czasem i tym jak silnik nabiera temperatury pracuje jak powinien. Motor stoi juz rozgrzany, trzeba wcisnąć ssanie w gazniku i wtedy tak jakby go zalewało bo momentalnie gasnie. kopne 3-4 razy juz bez ssania i pracuje jak zegarek tak samo na gorącym silniku wystarczy 1 strzał w kopniak i ładnie odpala. Ogółem poza zimnym odpalaniem wszystko jak najbardziej jest ok.
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: ttr zimny start

Post autor: maciek_tt6 »

coś ze ssaniem się dzieje, gaźnik nie drożny. a tam masz dźwignie przy gaźniku jak i w zwykłej tt ? moja jak po stoi z miesiąc tak się dzieje ale opanowałem i odkręcam kranik wcześniej i za jakiś czas przychodzę i pyk pali.
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr zimny start

Post autor: dzunger »

wlasnie jakos inaczej wyglada ta dzwigienka od ssania u mnie
http://imageshack.us/photo/my-images/33 ... 17016.jpg/

a ogladałem kilka innych przed zakupem mojej to wygladało to tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/85/5646456b.jpg/

a co do tego odkrecania kranika to raczej bez roznicy u mnie bo nie zawsze pamietam o zkreceniu a objawy sa takie same wtedy gdy moto stoi noc czy tez tydzien.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ttr zimny start

Post autor: Pawlo »

Uuu, dźwigienka ładna rzeźba :) Zapewne tu jest też przyczyna, normalnie jest prosty pręcik z plastikiem na końcu jak na drugiej focie co dałeś (nawet sprzęt Loka z tego co widzę :D ). Tu szukaj przyczyny. Możesz jeszcze sprawdzić czy odpali jak będzie trochę mniej ssania - około 3/4 wyciągnięcia tej dźwigienki. Jak będzie lepiej odpalać to by wskazywało na trochę za bogatą mieszankę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr zimny start

Post autor: dzunger »

ta dzwigienka od samego poczatku wydawala mi sie jakas nie taka ale mniejsza z tym.
a z tym ustawieniem ssania na 3/4 to sprawdze jutro i napisze.
(zdj znalazlem w google)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: ttr zimny start

Post autor: Pawlo »

Tzn. nikt nie musiał tego przerabiać. Możliwe, że zgięła się przy glebie, gorzej jak przez to jest coś porozwalane w środku. No ale popróbuj jeszcze odpalać z różnymi położeniami ssania. U mnie w lecie nie odpalisz na pełnym ssaniu, za to teraz pali jak trza :D
Obrazek
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr zimny start

Post autor: dzunger »

dobra jutro bedzie wiadomo co z tym odpaleniem a co do wygiecia to na 99% nie jest od gleby. tylko moze komus urwał sie plastik i to wygiął dlatego nie wiem trudno mi powiedziec. przynajmniej wyglada na idealnie proste, a wygiete w 1 miejscu( jak na gientarce)
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr zimny start

Post autor: dzunger »

Probowalem tak jak mowiles na 3/4 ssania i wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek zapaleniu, dopiero na wyciagnietym do konca lapie. Ogladalem dokladniej ta dzwigienke i wyglada jakby ktos ja wygiął po zerwaniu tej plastikowej czapeczki ale po co...tego nikt nie wie. Ogołem bez zmian tak jak bylo tak jest dodam ze swieca wymieniona na irydową jakies 200km temu na starej dzieje sei to samo. Zwrociłem uwage na wydech. Po rozgrzaniu, zejsciu ze ssania i odkręceniu manetki moto pusciło czarnego kopcia (pierwszy raz to zobaczyłem). I tak z 5 razy kazdy kolejny był słabszy po czym chodzi normalnie i nic nie puszcza. Na dniach chyba oddam moto do regulacji gaźnika i zobaczymy co z tego wyjdzie.

A moze jest ktos z okolic Biłgoraja/Szczebrzeszyna/Zamościa kto ogarnia temat regulacji ??
bo do gaźnika pchał sie nie bede mając doświadczenie tylko w regulacji komara.
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: ttr zimny start

Post autor: dzunger »

problem chyba rozwiazany :)
Dzisiaj odpalalem moto po 2 wygasnieciu z okolic gaznika byl strzal dymu. Obejrzalem krucce i obydwa maja malutkie pekniecia przy zetknieciu z głowicą. Jeden z nich w miejscu pekniecia jest słabo ale widocznie okopcony(ten od gaźnika podcisnieniowego). Dlatego stawiam ze przez to moto lapało lewe powietrze i wlsnie one sprawiały problemy przy odpalaniu na zimno. Jezeli sei myle to juz sam nie wiem co to moze byc bo na cieplo chodzi jak zegarek.
Wykrecilem tez tłoczek od ssania i nie wyglada jakby mial strawiac problemy, a do tego przyjrzałem sie dokładnie tej dzwigience i wyglada na to ze ktos ja zagiął zeby wygodniej sie wyciągała.
ODPOWIEDZ