Kopka

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kopka

Post autor: wejnus19one »

Cześć , moje pytanie dotyczy "kopajsie". Od jakiegoś czasu , gdy odpalę moto, starter zachowuje się jakby nie odskakiwał do końca. Takie dzwonienie i cała kopka się trzęsie,. Cofnąłem lekko ją do tyłu to na jakiś czas był spokój ale znów dzwoni jak w kościele, a boje się, że mi się w końcu jakieś tryby wyszczerbią lub coś innego takiego, no i nie wspomnę jak denerwuje samo to dzwonienie. Może sprężyna do wymiany albo coś, może mieć to związek z odprężnikiem ? Jaki byłby koszt części ? Pomóżcie, pozdrawiam.
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kopka

Post autor: art »

a moze kopajka zahacza o lekko wykrzywiony podnozek? wtedy jej nie odbija i powstaje takei zjawisko. zerknij
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Niestety kolego, to byłoby zbyt piękne. To coś poważniejszego, także wciąż proszę o pomoc.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kopka

Post autor: qpa »

kłądziesz motocykl na lewy bok, odkrecasz kopke, stopkę i nóżkę hamulca i zdejmujesz dekiel i wiesz wszsytko ;] nikt Ci nie wywróży nic bo i nie ma jak części w ciemno nie kupisz przecież, daj znaka co tam sie popsuli
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Cóż, to trzeba się za to zabrać, jak już się dowiem co mi popsuło humor pod sam koniec sezonu to napiszę.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kopka

Post autor: Pawlo »

Czy chodzi o takie jakby "haratanie", takie jak podczas ruchu kopki w dół gdy silnik jest odpalony? Może sprężyna pękła jakaś, zresztą nie ma co gdybać, i tak musisz rozebrać. Jedynie mogę ci schematem zarzucić ;)

Obrazek
http://img.partscat.ru/new/power/L/e0/e ... 655502.png
Obrazek
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Ooo , dzięki ogromne, bo ja mam serwisówkę ale od rocznika 2004 z rozrusznikiem ;/ , więc schemat na pewno się przyda.
I właśnie dokładnie chodzi o to "haratanie" o którym wspomniałeś.
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: Kopka

Post autor: dzunger »

Na forum jest gdzies serwisowka 97-01 r. Poszukaj troche, a jak ci sie nie uda to ci przesle.
Awatar użytkownika
wejnus19one
Lubiący błoto
Posty: 45
Rejestracja: 18 sie 2011, 15:43
Motocykl: Yamaha TTR 600 Belgarda
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kopka

Post autor: wejnus19one »

Gdyby nie było problemu dla kolegi to ja bym prosił ;) . Bo ja jestem świeżynek na tym forum i się nie ogarnąłem jeszcze z tym wszystkim :) . Mam już moto właściwie przygotowane , pozdejmowałem stópki i teraz ta najważniejsza część. Teraz jak znajdę więcej czasu to otwieram silnik, tylko właśnie nie wiem jak z tym odprężnikiem. Czy ja mam to najpierw rozdłubać czy to schodzi razem z pokrywą ?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Kopka

Post autor: qpa »

schodzi razem z pokrywą ;]
ODPOWIEDZ